Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kardiológia! Mi lehet az oka...

Kardiológia! Mi lehet az oka a megnagyobbodott bal pitvarnak és mit okozhat? Kihez forduljak? Sportolhatok vajon, terhelhető a szívem?

Figyelt kérdés

Bajban vagyok.

Pénzt most nem tudok szánni magánorvosra, a háziorvosom nem annyira megbízható és csak végszükség esetén küldi el az embert akárhova is. A munkáltatóm, ahogy sok korábbi is, szerződésben áll egy magánszolgáltatóval, ott történtek a vizsgálatok, amikről írni fogok.

Tehát fogalmam sincs, hogyan kérjek másodvéleményt. Ráadásul a munkahelyről is nehéz elszakadni és eleve orvosi vizsgálatokra járkálok.


5 éve küldtek szívzörej miatt kardiológiára.

Nyugalmi EKG rendben.

UH-n fent, a mért értékeket tartalmazó részben a jobb kamra méreténél az áll, hogy 30 mm és 26-ig normális.

A mitralis billentyűnél I. fokú visszafolyás, a jobb kamra-pitvar közöttinél jelzett fokú visszafolyás.

A vélemény résznél már csak a mitralis billentyűt említi, hogy jelzett visszafolyás, a másiknál semmi. Tehát ellentmond magának?

A vélemény résznél van leírva, hogy a bal pitvar mérete 43*48 mm. Ez nem túl nagy? Mitől nagy? Úgy tudom, növeli a pitvarfibrilláció esélyét a beteg szívbillentyűvel együtt.


Azóta készült még nyugalmi EKG, az rendben.


1 éve nyugalmi EKG, rendben.

UH-n a mért értékek már normálisak, I. fokú visszafolyás mindkettő előbb említett billentyűnél, de ezt nem írta le, csak hogy "van" és "enyhe", a fokot szóban mondta el. Egyéb méretek nincsenek leírva a véleményhez.


Kiskorom óta rosszul terhelhető vagyok, hamar "kifulladok". Ezt jeleztem is az orvosaimnak, terheléses EKG mégsem készült.

Ezen kívül vannak még olyan panaszaim, amik lehetnek szíveredtűek (pl melegben gyengeség, rosszullét), amiket még nem volt alkalmam megemlíteni nekik.


Rendszeresen sportolok, egyre többet, most épp a futás megy magamhoz képest jól és félmaratonra készülök, de nem tudom, jó ötlet-e.


Mai futás után pitvarfibrillációt jelzett az órám, bár vérnyomásmérő OK-ot mutatott.

Tegnap nagyon könnyed kardió után a pulzusvisszaállás volt olyan, hogy 130 és 105 között fel-le ugrált, miközben relatív erős ütéseket éreztem.


30 körüli nő vagyok.



2022. ápr. 1. 22:26
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

A kamrafibrilláció tudtommal klinikai halál, leáll a keringés és újraélesztés kell.

Nem is beszéltem kamrafibrillációról.

2022. ápr. 2. 18:32
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó, hogy itt olyan okos mindenki! :)

Senki nem keverte össze a kamrait a pitvarival.

A pitvari azért veszélyes, mert a nem tökéletes pitvari funkció miatt a pitvar egy sekélyebb részében-az elégtelen kiürülés miatt-megalvad a vér. Innentől már gondolom tudjátok, hogy mi történik.

Szerencsésebb esetben: ha nem múlik, kardioverzióval lehet a szívet a helyes szinus ritmusba utasítani. Ezzel szemben a psvt-t egy egyszerű vagus manőverrel otthon is kezelni lehet.

2022. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy látom, én írtam helytelenül, de a pitvarfibrillációra értettem, amint lent is látszik.
2022. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
És a hatalmas bal pitvar mitől lehet? Mit okoz így a sport?
2022. ápr. 2. 18:58
 15/30 anonim ***** válasza:

Elég sok oka lehet. Az esetek túlnyomó részében a magas vérnyomás okozza, majd ezt követi a billenytű elégtelenség (ami neked is van), majd a koronáriák kóros működése (amit láttak volna az UH-n), illetve a pulmonaris hypertonia, amire a tüneteid is hajaznak.

Ezért írtam, hogy minél hamarabb orvoshoz kellene menned, és újra elkezdeni a vizsgálatokat.

2022. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

"illetve a pulmonaris hypertonia, amire a tüneteid is hajaznak."


Na az micsoda?

A kisvérkörben levő magas vérnyomásnak hangzik.



Dehát ha nem is részleteztem, hogy tinikorom óta párévente valaki közli, hogy menjek orvoshoz, mert nem normális, hogy ennyire kapkodom a levegőt a lépcsőn, Gellért hegyen, a rossz állóképességemet jeleztem.


Pajzsmirigyet néztek is és izomsérülésre utaló jeleket.


Mi a bréért nem vizsgáltak ki rendesen?



Te is orvos vagy egyébként?

2022. ápr. 2. 19:25
 17/30 anonim ***** válasza:
49%
Elegem van én is 1 éve szenvedek alacsony 40és alatti pulzusoktól , meg most már alvás közben ébredés elött 180 - 190 voltam 15 orvosnál 1.240.000. Ft -ot költóttem magán orvosokra de egy terhelés nem volt benne. Elegem van. Azt mondják valószínűsíthető jelentős vagalis komponens miatt. De jó
2022. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok orvos, de az egészségügyben dolgozok.

Ha ezekkel az indokokkal elmész a háziorvoshoz (akár más körzethez is átmehetsz, más településre is) , hogy nem bírod a terhelést (meg mondd azt is, hogy ilyenkor mintha légszomjad lenne) , és amennyiben megoldható, szeretnél beutalót kérni egy terheléses ekg-ra, akkor nem fog nemet mondani.

Azt is elmondhatod, hogy azért szeretnél hozzá átjelentkezni, mert a problémáid halmozódnak és érdemi előrelépés nem történt eddig.

De egyáltalán nem biztos, hogy neked pulmonaris hypertoniad van, csak egy tipp, mivel nem tudom a körülményeket.

Ezért kell erőszakosnak lenned, és újra elindulni.

2022. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Csak az ember eleve fél.


Fogaimmal is van gond, gyomortükrözésre megyek nemsokára, koleszterin miatt diétázom nem sok reménnyel, nemrég voltam fül-orr-gégésznél.

Ezen felül félek a diagnózisoktól, gyógyszerektől.


Jelenleg legalább hetente valamilyen orvosnál vagyok.


És akkor még menjek el még egyszer kardiológiai vizsgálatokra, mert az előző orvosaim nem megfelelően vizsgáltak ki és értékeltél a saját leleteiket.


Jó, tudom, erre lesz szükség majd. :(

2022. ápr. 2. 20:06
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Túlsúlyod van? (Koleszterin miatt)

A másik érdekesség pedig a fog. Csináltak panoráma rtg-t?

2022. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!