Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kardiológia! Mi lehet az oka...

Kardiológia! Mi lehet az oka a megnagyobbodott bal pitvarnak és mit okozhat? Kihez forduljak? Sportolhatok vajon, terhelhető a szívem?

Figyelt kérdés

Bajban vagyok.

Pénzt most nem tudok szánni magánorvosra, a háziorvosom nem annyira megbízható és csak végszükség esetén küldi el az embert akárhova is. A munkáltatóm, ahogy sok korábbi is, szerződésben áll egy magánszolgáltatóval, ott történtek a vizsgálatok, amikről írni fogok.

Tehát fogalmam sincs, hogyan kérjek másodvéleményt. Ráadásul a munkahelyről is nehéz elszakadni és eleve orvosi vizsgálatokra járkálok.


5 éve küldtek szívzörej miatt kardiológiára.

Nyugalmi EKG rendben.

UH-n fent, a mért értékeket tartalmazó részben a jobb kamra méreténél az áll, hogy 30 mm és 26-ig normális.

A mitralis billentyűnél I. fokú visszafolyás, a jobb kamra-pitvar közöttinél jelzett fokú visszafolyás.

A vélemény résznél már csak a mitralis billentyűt említi, hogy jelzett visszafolyás, a másiknál semmi. Tehát ellentmond magának?

A vélemény résznél van leírva, hogy a bal pitvar mérete 43*48 mm. Ez nem túl nagy? Mitől nagy? Úgy tudom, növeli a pitvarfibrilláció esélyét a beteg szívbillentyűvel együtt.


Azóta készült még nyugalmi EKG, az rendben.


1 éve nyugalmi EKG, rendben.

UH-n a mért értékek már normálisak, I. fokú visszafolyás mindkettő előbb említett billentyűnél, de ezt nem írta le, csak hogy "van" és "enyhe", a fokot szóban mondta el. Egyéb méretek nincsenek leírva a véleményhez.


Kiskorom óta rosszul terhelhető vagyok, hamar "kifulladok". Ezt jeleztem is az orvosaimnak, terheléses EKG mégsem készült.

Ezen kívül vannak még olyan panaszaim, amik lehetnek szíveredtűek (pl melegben gyengeség, rosszullét), amiket még nem volt alkalmam megemlíteni nekik.


Rendszeresen sportolok, egyre többet, most épp a futás megy magamhoz képest jól és félmaratonra készülök, de nem tudom, jó ötlet-e.


Mai futás után pitvarfibrillációt jelzett az órám, bár vérnyomásmérő OK-ot mutatott.

Tegnap nagyon könnyed kardió után a pulzusvisszaállás volt olyan, hogy 130 és 105 között fel-le ugrált, miközben relatív erős ütéseket éreztem.


30 körüli nő vagyok.



2022. ápr. 1. 22:26
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Szerintem fognak, régebben nagyon sokat csináltak. Sok bajom van a fogaimmal, azért is halogatom, mert tudom, hogy sokat kell majd járni. Tinikoromban elől hiányzott fog és 4-5 fogam volt elől zománchibás. Majd hidam lett, de nem jól csinálták meg, az alatt is romlott fog. A reflux sem tett jót a fogaimnak.

Amikkel most van baj, azok közül is az egyik már gyökérkezelt, másik kettőnél hosszútávú ideiglenes tömés van.


A koleszterinem már 18 éves koromban 5.1 volt, azóta folyamatosan nőtt. Pedig többet voltam gebe, mint túlsúlyos (2-3 éven át voltam az is, de enyhén, BMI 25-26).

Most épp teljesen jó az alakom, a BMI-m és a testzsírszázalékom is.

2022. ápr. 2. 20:28
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor feltétlen kell a fogászat is. Pl. nekem addig volt szívdobogásérzetem napi szinten, amíg ki nem műtötték a tályogot a fogamból.

A kialakulásában nagyon sokat számított, hogy a covid miatt sehol sem láttak el...

2022. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Hűűha. De mi volt a tályog tünete?


Engem is motivál, hogy elmenjek végre, hogy az I. fokú visszafolyások ne romoljanak. De a próbaidőm végét már kivárnám azért...



Amúgy nem szokott lenni szívdobogásérzetem, se bedobbanás, se semmi, mostanában a sport is baromi jól megy (magamhoz képest!)

2022. ápr. 2. 20:38
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Fájt a fogam, szinte csak ennyi. Illetve felette fájt a gyökérnél.

Reméljük minél hamarabb megoldódik a helyzeted!

2022. ápr. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm!


Egyelőre nem vagyok nyugodt. :/

2022. ápr. 3. 12:06
 26/30 A kérdező kommentje:
Azt tudod véletlen, hogy ez a 43*48-as bal pitvar méret mennyire durva? Azt tudom, hogy már kóros, pláne a 43, de mégis mik a kilátásaim, mennyire durva??
2022. ápr. 3. 13:11
 27/30 anonim ***** válasza:

Interneten ennyit találtam róla:


Normal = left atrial diameter < 4.1 cm in men or < 3.9 cm in women; mild enlargement = 4.1–4.6 cm in men or 3.9–4.2 cm in women; moderate enlargement = 4.7–5.1 cm in men or 4.3–4.6 cm in women; severe enlargement = ≥ 5.2 cm in men or ≥ 4.7 cm in women.


Forrás: [link]

2022. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én pont ilyet nem találtam!!


Akkor nekem moderate, nem messze a severe-től. Csodás. És 2 szívultrahangon mentem át így. És szívtüneteim vannak évek óta.

2022. ápr. 4. 10:08
 29/30 anonim ***** válasza:
A felelőtlen ge.. orvosok , szarnak ezek mindenkire , én már a saját bőrömön tudom , a kardiológus meg egy külön állatfajta
2022. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Egyébként most néztem meg jobban...


A leleten van olyan, hogy LA. Elvileg az is bal pitvar átmérőt jelent. Az full normál nálam. Lent meg a véleménynél: 43*48 mm, a 43 meg már megnagyobbodás. (a link segítségével én is rákerestem angolul)


Akkor adja vissza a diplomáját és menjen olyan helyre dolgozni, ahol nem kell összeszedettnek lennie.



A legutóbbin is az LA cucc van csak (ott véleményhez alig írt valamit), az meg megintcsak full normál.


Most így sportolhatok intenzíven vagy jobb nem??

2022. ápr. 4. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!