Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bele lehet halni a cölibátusba...

Bele lehet halni a cölibátusba, vagy az erős szexuális önmegtartóztatásba?

Figyelt kérdés

A keresztény szerzetesek és papok, valamint buddhista szerzetesek, dervisek, hindu aszkéták vagy mondjuk a Vesta-szüzek rövidebb életűek vagy rövidebb életűek voltak?


Esetleg azok rövidebb életűek, akik nem önként mondanak le róla, hanem valamilyen oknál nem képesek párkapcsolatot kialakítani?


Ugyanaz a kategória, amikor valaki saját elhatározásából mond le róla, mint aki önkéntelenül kényszerül cölibátusba?


A szexualitás is egy olyan elhanyagolhatatlan, alapvető létszükséglet, mint az étel, ital, amit ha hosszú ideig vagy akár örökre nem kap meg a szervezet, akkor bele is halhat az illető? Ha valaki többet szexel és minden vágyát kielégíti egészségesebb lesz? El kaphat betegségeket, mert nem él nemi életet?



2022. ápr. 2. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem halált kiváltó ok.
2022. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Meglátásom szerint nem hallna bele senki, legalább aki a hivatásából eredően kerül cölibátusba, azoknak ez nem okoz gondot, mivel tudták, hogy ezzel fog járni. Aki betegségből, vagy önhibáján kívül kényszerül bele, annál nem tudom, de valószínű nem egyszerű a helyzet. Valóban alapszükséglet, de a mai világban egyre több a prűd vagy aszexuális ember, ezért sokakat egyáltalán nem zavar a szexualitás hiánya. Ez utóbbi általában a genetikai problémára, vagy a nevelés defektjeire utalhat.
2022. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
45 éves férfi vagyok! És nem vagyok pap sem. De ennek ellenére, sohasem nősültem meg! És jelenleg sem vagyok nős. Sőt, nővel sem voltam, és nem is szexeltem sohasem. De ennek ellenére még élek!
2022. ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet belehalni, de olvastam hogy a nőknél kialakulhat betegség a szex hiánya miatt. Alapvetően az emberi test hihetetlen, ha soakat szexelsz, kívánja folyamatosan, ha nem szexelsz egy ideig "hozzászokik" elnyomja a vágyat, szóval alkalmazkodik
2022. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Közvetlenül belehalni biztosan nem tudsz.


A mentális egészséghez viszont hozzájárul, sőt az egészséges élet része az egészséges szexuális élet.

2022. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sok pápa élt 80-90 évig és elvileg nekik tartani kellett a cölibátust, sőt a legtöbb már fiatal korától papnak készült. Ha valaki békében van az életével, akkor nem lesz baja ettől. Rengeteg depressziós ember van a családos, aktív szexuális életet élő közt, az öngyilkosság is előfordul. (vallási személyeknél nem sűrűn)
2022. ápr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vallási személyeknél azért nem fordul elő az öngyilkosság, mert rettegnek a pokoltól.

Ha valaki békében is van az életével, hormonjai vannak, azok dolgoznak.

Nem véletlen a keresztény egyházban a rengeteg gyermekmolesztálási ügy. A szexualitás természetes, ha valaki elnyomja a természetes dolgokat, az abbérációkat szül.

Az pedig nem érv, hogy rengeteg szexuális életet élő is lesz depressziós, ennyi erővel mondhattad volna azt is, hogy "rengeteg olyan ember depressziós aki tart otthon macskát". Semmi értelme.

A szexuális életet elnyomásának viszont tudományosan alátámasztva is káros hatásai vannak.

2022. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es válaszíró: Én voltam anno a 3-as válaszíró is. És igen, nem vagyok pap, és nem is készültem papnak sem. De ettől még tényleg nőtlen vagyok, és soha sem voltam nős. És semmilyen káros hatását nem érzem annak hogy soha sem szexeltem egy nővel sem. És milyen káros hatásai is lennének egyébként? Mert én nem érzek semmi káros hatását annak hogy nem voltam nővel.
2022. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as. Komoly frusztrációkat, szorongásokat okozhat, amelyek később elburjánozva depresszióhoz, vagy komolyabb aberrációk kialakulásáért lehet felelős.

Maszturbálni sem szoktál? A vágy sincs meg a szexhez?

2022. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szóval ezért vagyok dagat pacák, mert nem nősültem meg! Szóval tényleg igaz hogy a szex fogyaszt?
2022. ápr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!