Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja ezt a szinte...

Mi okozhatja ezt a szinte elviselhetetlen görcsöt?

Figyelt kérdés

Pénteken volt az első görcs, hirtelen kezdődött, 1-2 percen belül már nagyon fájt, 10 percen belül pokolian fájt, beszélni se tudtam, hánytam a fájdalomtól. A fájdalom helye a bal bordaívem alatt volt. Vesekőre tippeltem, mert tudtam, hogy sajnos mindkét vesémben van kő. A fájdalom pár óráig tartott, majd elmúlt. Amikor elmúlt, nagyon fáztam, és nagyon gyenge voltam. Pár óra múlva, amikor egy picit jobban voltam, újra elkezdődött. Ekkor gyorsan bekaptam egy fájdalomcsillapítót és két görcsoldót. Valamennyit használtak, mert így "csak" nagyon fájt, de nem pokolian.


Másnap (szombaton) délelőtt volt még két görcsöm, azok is "csak" nagyon fájtak, de aztán délután volt még egy, ami megint szinte elviselhetetlen volt. A szüleim bevittek az ügyeletre, de addigra elmúlt (messze van az ügyelet, és nem tudtunk azonnal indulni). Ott csináltak pár tesztet, az EKG, vérnyomás jó volt, de a vérben és a vizeletben gyulladásra utaló dolgokat találtak, ezért kaptam két napra antibiotikumot, és hazaküldtek. Ultrahangot is csináltak, de ott vesekövet nem láttak sehol, ami azért érdekes, mert decemberben még tuti volt mindkét vesémben, és a jobb oldalam nem emlékszem, hogy fájt volna.


Tegnap volt még két görcsöm, azok szintén "csak" nagyon fájtak. Ma is volt egy görcsöm, ami megint órákig tartott. Nem kéne már hatnia az antibiotikumnak? Mikor lesz ennek vége? Meddig várjak még? Csinálnom kéne a dolgaimat, de így nem megy.



2022. ápr. 18. 18:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy az erős nyomás és a meleg enyhíti a fájdalmat, úgyhogy jelenleg az a technikám, hogy a padlón oldalasan ráfekszek két melegvizes palackra úgy, hogy nyomják az oldalamat. Ha valakinek van jobb ötlete, azt is nagyon szívesen fogadom.
2022. ápr. 18. 18:34
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Giga mennyiségű folyadék, hátha kimossa, kipisiled. Az antibiotikum nem kompatibilis a vesekővel, szóval, ha az karistol akkor sz4rt sem ér. Menj el holnap háziorvoshoz, bár ő valsz. urológiára küld, oda meg nem kell beutaló, szóval akár egyből oda is mehetsz. Nem ildomos egy embernek napokig a fájdalomtól fetrengenie szerintem.
2022. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igyekszem sokat inni, 2-3 litert ittam most minden nap.


Nem biztos, hogy ezt most vesekő okozza, csak annyi biztos, hogy decemberben még volt kő a vesémben, most meg nincs. A doki szerint a gyulladást baktérium okozza, a vizelet üledékéből mutatták ki. De nem tudom, hogy egy gyulladás okozhat-e ilyen görcsöket.


Nem hiszem, hogy hólyaggyulladás, mert nem ott fáj, és nem is csíp, gyakori vizelési inger sincs. Lázam sincs, ami esetleg vesemedence gyulladásra utalna, úgyhogy nem tudom, mi van. :/

2022. ápr. 18. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!