Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy torokmandulák okoznak...

Nagy torokmandulák okoznak gondot? Vagy mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 5-6 éve streptococcus fertőzésem volt. Azóta elég nagyok a manduláim, nem húzódtak vissza eredeti méretükre, viszont nem fájnak, nem gyulladnak be.

Ki akarják szedni őket mai napig, viszont semmi panaszt nem okoznak azon kívül, hogy nagyobbak mint az átlag.

Viszont ízületi fajdalmaim vannak, hajam is kicsit jobban hullik + híztam is egészséges étrend és sportolás mellett.

Eléggé összetett a dolog, én mégis pajzsmirigy alulműködésre gyanakszom vagy gluténé.-re.

Fáradtság, hízás, hajhullás, száraz bőr.

Azonban fogamzásgátlót is szedek ami szintén okozhat ilyen tüneteket.

+ vérvétel alapján glutén érzékeny is vagyok, de tukrozesre nem mertem elmenni ami 100%ra megmondja. Az orvosok semmi hasznosat nem tudnak mondani, térden allva kell könyörögni hogy utaljanak be egy qva vérvételre.

Egyszer neztek nekem TSH-t ami kicsit magas volt, de nem vészes. Ezért gyanakszom még esetleg a pajzsmirigyre, de ezek közül bármelyik ludas lehet.. valakinek volt már hasonlo? Szerintetek mi okozhatja?

Fogamzásgátló, pajzsmirigy alulműködés, gluten érzékenység vagy régebbi gyulladásos fertőzés?

Fogaim rendben, nem vagyok fejfájós se.

A fáradtságot okozhatja még a Lendin (allergia gyógyszer) is, ugyanis egész évben szedem minden nap mert nagyon allergias is vagyok.



2022. ápr. 20. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát glutenerzekenysegre egy tökéletes megoldás van: diéta. Ha ezt tartod, ki is zárhatod az okok közül.

Ha kicsit magas, de nem vészes a tsh, akkor az fT3,4 is tuti rendben van.

A streptococcus viszont simán okozhat egyrészt direkten is ízületi gyulladást, ahogy utána autoimmun módon is.

2022. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!