Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mindennapos gyomorfájás oka?...

Mindennapos gyomorfájás oka? Merre induljak?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi koromtól kezdve iszonyatosan gyomorfájós vagyok, mostanra eljutottam addig a pontig, hogy minden áldott nap délutánra szenvedek, semmilyen gyógyszer nem segít. Eddig az orvosok ráfogták,hogy sokat stresszelek, illetve kiderült hogy enyhe refluxom van. Amikor ezt meghallják,rögtön az lesz a ludas, miközben évekig erre sem jöttek rá, annyira minimális tüneteket okoz. Ultrahangon többször voltam gyerekként, semmit nem találtak. Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom merre induljak, milyen kivizsgálásokat nézzek.

Mit javasoltok?


2022. ápr. 25. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológia. Inkább magánban van esélye egy rendes kivizsgálásnak, persze csak ha van rá kereted.
2022. ápr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek az esetek mind magánban történtek, gasztroenterológián :( de akkor még nyomozok, hátha találok egy jó orvost. Köszi
2022. ápr. 25. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ez így még vacakubbul hangzik.

Megpróbálhatsz étkezési naplót is vezetni. Mindig mindent leírsz, mikor mit eszel-iszol, plusz a tüneteket. Talán kiderül valami összefüggés.

Illetve minden mentesen étkezni (tej, tojás, glutén), hátha legalább javul az állapotod.

2022. ápr. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*vacakabbul
2022. ápr. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gabonák jelentős része (gluténtartalmú és mentes is) gyomorfájdalmat, vagy kellemetlen érzetet okozott. A napraforgó olaj minden formája szintén. A hagymafélék többségét sem bírom.

Amikor évekkel ezelőtt mondtam a háziorvosnak, hogy étkezések után mindig fáj a gyomrom 2-3 órán át, akkor rá akarta fogni az epémre, pedig annak se akkor nem volt, se azóta nincs semmi baja. Aztán végül magamtól kellett rájönnöm, hogy mik okoznak panaszokat, és mióta kerülöm ezeket, azóta a gyomrom se fáj.

Neked is érdemes lenne kipróbálnod, hogy különböző mentes étrendekkel javul-e az állapotod.

2022. ápr. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem megfogadni ezeket a tanácsokat
2022. ápr. 26. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!