Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Negatív tüdőszűrő esetén...

Negatív tüdőszűrő esetén mekkora esély van a tüdő vagy egyéb rákra?

Figyelt kérdés
A tüdőszűrő lelet szerint nincs probléma, azonban a véres köpésem miatt CT-re küldtek. Ezt kb 2-3 napig tapasztaltam, de hozzáteszem nagyon makacs influenzán voltam túl. Mára a köhögésem teljesen megszűnt, így nincs is mit felköpnöm, de valamiért erős aggodalmat érzek. Kérdésem, hogy a tüdőszűrő rtg alkalmas-e, ha már kezdődő tüdőrák van jelen? 7 évig dohányoztam, 2013-ban tettem le, de 2020-ban újra hozzányúltam, napi 12 szál cigi az átlagom. Mekkora esélye van manapság, hogy már kezdeti stádiumot lássanak. Tudom, hogy rossz a kérdés, pont erre való az alacsony dózisú CT, de van-e valakinek valamilyen tapasztalata, hogy a tüdőszűrő az esetek többségében elég?
2022. ápr. 28. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Mivel a tüdőrák nem látszik a tüdőszűrőn, teljesen mindegy, hogy valakinek van-e negatív tüdőszűrője, attól még simán lehet tüdőrákja. A CT után fog kiderülni.
2022. ápr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Lehet lepontozni az 1-est és engem is, de igaz. Anyám negatív tüdőszűrés után tüdőrákban halt meg.
2022. ápr. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a lepontozással kettes, ez itt a gyakorin egyfajta hobbija némelyik embernek. Mi tudjuk, hogy igazunk van, a többi nem számít.
2022. ápr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Jól írják az előttem hozzászólók. Azonban a jó hír, hogy a tüdőszűrő is általában elég jó tud lenni, és sok esetben elég, mivel régebbi tüdőgyulladás foltot is látnak vele. Épp kezdődő tüdőrákot sajnos nem hiszem, hogy látnak ezzel a technológiával.3

Esetedben nem hiszem, hogy nagy lenne a baj, ha teljesen megszűnt a köhögés. Ha tüdőrákod lenne a vérköpés nem fog megszűnni. Inkább 2 dologra gyanakszom, mivel részletesen leírtad mi volt a bajod. Az erőltetett köhögés által felkrahácsolt vér eredhet tüdőből, pl hörgősérülés, illetőleg erős nyálkahártya gyulladás/száradás, mely okoz ilyen tünetet. Ez néhány napon, max 1-2 héten belül rendeződik. Azért várd meg a CT eredményt, de nem gondolok itt rosszra. A másik: 7-10 év cigarettázás "nem elég" a tüdőrákhoz. Megjegyezem, mégha ez rosszul is esik, de elég hülye vagy, hogy újra hozzányúltál. Csökkentsd a dózist, idővel talán úgy is le tudod tenni, főleg, ha 7 évig hozzá sem nyúltál. Te már egyszer le tudtad tenni, gondolj vissza, hogy sikerült és újra menni fog.

2022. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!