Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan szívbillentyű-elégte...

Van olyan szívbillentyű-elégtelenséggel (mitralis insuff és tricuspidalis insuff v. mi) élő, akinek nem kell műtét és nem romlott sokat az életminősége?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik romlik, a másik (a fontosabbik) nem, de vaskos. Kardiológusok azt mondják, nem fog romlani, nem lesz bajom velük.... Csak nem igazán nyugtatnak meg ezzel, mert mégis romlani szokott tudtommal, érintettektől ezt olvastam. Illetve ha nem, akkor ki kerül műtétre mégis?
2022. máj. 3. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Apa ! Kezdődik !!!
2022. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ilyen élőlényeknek kívánom a betegségemet.
2022. máj. 4. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is van kardiológiai betegségem és ezt úgy fogom fel, hogy ezzel együtt kell élnem. Nem hagyom, hogy a betegségtudat határozza meg a mindennapjaimat és ez egy tudatos döntés. Te is dönthetsz úgy, hogy feldolgozod, akár segítséggel és éled tovább az életed, ahelyett, hogy vegetálsz és napi 2-3 kérdést kiírsz egy internetes oldalra együttérzésre várva.
2022. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem együttérzést várok, hanem információt.


Fogalmam sincs, mit okoz ilyen szívbetegség mellett a bradycardia.

Fogalmam sins, most akkor mászhatok-e falat.

Fogalmam sincs, jó ötlet-e a félmaraton és mit okoz nálam az aerob tartományban levő pulzusszám futás közben. Ok, hogy végre akkor is meg tudok szólalni a lépcsőn, ha kettesével megyek fel, előtte világéletemben akkor se tudtam, ha egyesével mentem. De a szívbillentyűre hogyan hat?

Milyen gyorsan romlik?

Milyenek a mindennapok, amikor már nem "enyhe" a betegség?

Milyen az élet a műtét után?


Ezekre a kérdésekre miért nem képesek válaszolni a kardiológusok magánban, pénzért???????



Miért vegetálnék?

2022. máj. 4. 20:16
 5/8 A kérdező kommentje:
A helyén kezelem magát a szívbetegséget, de rettentően félek és tényleg nincs infó.
2022. máj. 4. 21:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát fogalmam sincs, hogyan kellene ezt kezelni (fizikailag), hogyan kellene élnem, mivel ártok, mivel segítek és mi vár rám, kvázi mik az életkilátásaim.
2022. máj. 4. 21:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 1 szívbillentyűvel kapcsolatos kérdésre se kaptam értelmes választ itt, ezen az oldalon... Se ilyen betegséggel való sportolással kapcsolatosra sem.
2022. máj. 5. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kérdező :)
2023. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!