Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez előfordult már mással is?

Ez előfordult már mással is?

Figyelt kérdés

Januárban lebetegedtem, fájt a torkom, köhögtem meg volt egy minimális (37.1-2) hőemelkedésem az első este.

Aztán 1 napig itthon voltam vele de mivel felszolgálóként dolgozom egy elég pörgős étteremben sajna nem tudtam sokat pihenni így amikor a hőemelkedés elmúlt vissza mentem dolgozni. Rá egy hétre belázasodtam, az megint egy este volt csak és ugyan úgy köhögtem meg fújtam az orrom, fájt a torkom.

Eltelt azóta 3 hónap és 4 nappal ezelőtt megint minimális hőemelkedésem volt egy napig, meg kapart a torkom, azóta megint az orrfújás/dugulás meg a köhögés van.

Lehetséges, hogy abból maradhatott vissza valami mert nem pihentem vele? Vagy csak megint benyelhettem valamit?

(A munkahelyemen 3 kollégám dolgozik torokfájással meg náthával.)



2022. máj. 8. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszerű.

Egymást és a vendégeket fertőzitek újra és újra.

2022. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Maszkban dolgozunk egyébként. Másrészről pedig a kérdésem nem erre tért ki.

És három: ha vendéglátásban dolgozol akkor tisztában vagy vele, hogy nincs táppénz és nagyon max 2 napot enged a főnökség egy megfázással és lázzal pihenni.

Tehát mivel a kérdésemre nem adtál választ Kedves, várom a további normális hozzászólókat. Szervusz!

2022. máj. 8. 15:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy a felszolgálónak nincs táppénz?

A munkaadó nem fizet utánatok járulékot? Törvénytelen.

Vagy fizesd be magadnak Te.

2022. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jólvan Dr.Bubó akkor elmagyarázom.

(De csak mert figyelembe veszem, hogy ezek szerint akkor egy darab vendéglátóst sem ismersz.)

Tehát ez úgy működik 85%-ban, hogyha nem haldokolsz, az egyenlő azzal, hogy el tudod végezni a munkádat. Namost. Ilyenkor kettő darab választási lehetőséged van a munkaerő hiányra tekintettel: 1. Követeled a tp-t és márpedig akkor is otthon maradsz mekegni egy kis lázzal meg orrfújással, cserébe másnaptól nem kell azon aggódnod meddig kell otthon maradni mert úgy meneszt a gerinctelen főnök a munkahelyedről, hogy a lábad nem éri a földet.

2. Bemész dolgozni mert ismered az 1. pontban említett tényeket, szóval befogod a szád és száz féle fertőtlenítővel dupla maszkban inkább megfulladsz te, hogy a vendégnek ne add át a nyavalyádat.

(Hidd el, egy visszatérő vendégünk életének a kárára sem ment még.)

2022. máj. 8. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Dr. Bubó az...!

Neveletlen otromba!

2022. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kérdező95 ***** válasza:
100%
Lehetséges hogy legyengült a szervezeted és azért van ez folyton,de nem kizárt hogy teljesen más bajod van és annak a tünetei
2022. máj. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel eltelt 3 hónap a betegséged óta, gondolom ez most egy újabb vírusos fertőzés.
2022. máj. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6/7

Semmi más bajom nincs egyébként.

Gyerekkorom óta mindentől amit benyelek hőemelkedésem van. Valószínűleg vmi vírus lesz mert a férjem is állandóan akkor fájlalja a torkát meg köhécsel amikor nálam is vannak ezek.

2022. máj. 9. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!