Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Isotretinoint szedek, de...

Isotretinoint szedek, de torokgyulladásom lett pont a vérvételes kontrollom előtt, lehet gáz a vérvételnél az értékekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A lényeg, hogy május 2-án kezdtem az isotretinoin kezelést az egyre súlyosbodó aknéimra. Most tartok a második hétnél a szedésben és vasárnap lebetegedtem. Párom hozta be a betegséget, orvos szerint pedig torokgyulladásom lett. Jeleztem az isotretinoin kezelést a vizsgálatkor és eszerint kaptam gyógyszert is. Ezt jelezni próbáltam a Bőrgyógyásznak is, de szabadságon van, az orvosi rendelőben pedig nem voltak túl segítő készek. Ez így mind rendben is van, csak vasárnaptól egészen kedd estig lázam volt, amire ibuprofen tartalmú nurofent szedtem az első két nap elég sokat (megengedett 4-et) és Herbal Swisst is ittam. Illetve antibiotikumot (Azi Sandoz 500mg) szedtem és probiotikumoztam.


A patikussal minden esetben megbeszéltem mehetnek-e a fentebb felsoroltak. A lényeg viszont az, hogy most hétfőn (23-án) mennem kell vérvételre, hogy csekkoljuk milyen reakciót váltott ki az isotretinoin és hogy szedhetem-e tovább. Mondanom sem kell, hogy már egy rakat dolgot próbáltam az arcomra és egyszerűen semmi sem segített, csak ez. Emiatt pedig nagyon szomorú lennék, ha nem folytathatnám.


Szerintetek bekavarhattak a gyógyszerek az értékeimbe (főleg a máj és a vese értékei fontosak)? Volt már valaki ilyen helyzetben esetleg?


Előre is köszi a választ!


2022. máj. 19. 21:35
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!