Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy nap alatt 3000 mg paraceta...

Egy nap alatt 3000 mg paracetamolt vettem be, ettől fájhat a májamnál?

Figyelt kérdés

Hétfő este 9kor 1000 mg (Coldrex Maxgrip)

Kedd reggel 5.30kor 1000 mg

Kedd délután 16.00 1000 mg

Kedd este éjfél egy Algopyrin


Vagy ha nem attól fáj, miért szúrhat az oldalam pár napja? A jobb bordaívnél fáj.


2022. máj. 19. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akár epegörcs is, az pont ott fáj.
2022. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

p oaracetamol egyébként is májtoxikus, de egy bizonyos dózis alatt még több haszna van amint amennyit árt, viszont ha túltolod akkor könnyen nagyon nagy kárt tud okozni, szóval ilyet ne csinálj többet a saját érdekedben.

Amúgy a máj nem fáj úgy konkértan, de ha ezt eljátszod párszor, vagy iszol paracetamolra akkor könnyen cirrotikussá válhat ami aztán májelégtelenséghez, asctiteshez kómához halálhoz vezethet, szóval ezzel tényleg óvatosan.

De most azért ez nem valószínű ha elsőre történt a dolog.

2022. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

4000 mg/nap van ráírva maximumnak, azaz 4 tasak.

Alkoholt nem fogyasztok soha.

Azóta is szúr az oldalam egyfolytában, nem tudom mi lehet ez...

2022. máj. 20. 09:41
 4/4 anonim válasza:
Remelem meg olvasod a valaszokat, ez sav problema, nekem is ez volt . Kerj gyogyszert haziorvostol, nekem reflux es sav problema okozta , neha elojon ha hagymát vagy vmi olyat eszek, ilyenkor 1-2 dl salvus viz, probald ki !!! En nekem noacid sav gyogyszer hasznalt .
2022. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!