Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem cöliákiás gluténérzékenysé...

Nem cöliákiás gluténérzékenység vagy irritábilis bél szindróma lehet? Kissé hosszú lesz

Figyelt kérdés
Kezdeném azzal, hogy alapból laktózérzékeny vagyok. Idén, még több hónappal ezelőtt tapasztaltam, hogy az étkezések előtti laktáz enzim és a laktózmentes termékek ellenére voltak tüneteim, plusz ekcéma és hajhullás, ami még megjelent. Akkor azt hittem hogy tejfehérje érzékeny vagyok, ezért azóta teljesen tejmentes étrendet élek. A baj az, hogy azóta már többször is voltak tüneteim, tehát úgy néz ki, hogy még sem a tej a hibás. A tüneteim a következők: hasmenés, görcsölés, székrekedés (van hogy a hasmenéssel együtt váltják egymást), ekcéma, hajhullás, puffadás, amikor görcsölök akkor van hogy a hátam is fáj abban a vonalban ahol lent a beleim vannak, plusz eléggé depressziós is vagyok. A hasmenés meg a székrekedés nem mindig jelentkezik, tehát van olyan hogy 2-3 hétig szinte semmi, aztán egy hétig meg folyamatosan. Volt olyan, hogy egy totál tejmentes süteménytől voltak tüneteim. Ezek alapján én erre a kettőre gyanakszom, amit leírtam, mert tavaly egy boltban kapható IgA gyorsteszttel leteszteltem magam cöliákiára, negatív lett plusz a családba sincs senkinek. Gabona allergiára pedig lett csinálva idén IgE vérvizsgálat, szintén negatív. Sokáig azt hittem az IBS lesz az, de ahogy olvasom annak nem tünete sem ekcéma sem hajhullás. Most fogok majd menni háziorvoshoz, de jó lenne, ha valaki tudna valami okosságot mondani, vagy segíteni egy kicsit mert eléggé kivagyok már idegileg...

2022. máj. 22. 23:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy a gyomromnak semmi baja, se hányingerem nincs se fájni nem szokott, étvágyam is van és eszek is, ennek ellenére amióta vannak ezek a tünetek fogytam több kilót akaratlanul.
2022. máj. 23. 00:34
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszertári teszt nem megbízható sajnos, így nem kizárható a cöliákia.

Egy cölis

2022. máj. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És az lehetséges, hogy cöliákiás legyen akkor is, ha a családomban nincsen senkinek és több mint 20 évig nekem se volt? Neked is hasonló tüneteid voltak?
2022. máj. 23. 10:16
 4/5 anonim ***** válasza:

A tünetek nem feltétlenül egy betegséghez kapcsolódnak.

Pl lehet, hogy a hajhullást X betegség okozta, az ekcémát pedig y, stb.

De persze mélyen össze is függhetnek, csak máshogy.

Lehet SIBO miatt puffadtál? Kiderült már?

ápr. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Nekünk sincs a családban és nem is születésem óta vagyok cölis.
ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!