Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz hogy a vércukor ingadozás...

Igaz hogy a vércukor ingadozás a legártalmasabb a cukorbeteg embernek?

Figyelt kérdés
Van amikor annyi krémest eszek hogy felmegy 16-ra ekkor 3-4 szeres adag inzulinnal probálom levinni gyorsan de lehet hogy kíméletesebb lenne lassan levinni.

2022. máj. 24. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orvossal beszéld meg akár többel is...
2022. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem tartod a diétát?
2022. máj. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát... nem teljesen, illetve nem mindig igaz ilyen formában. A tartósan magas rosszabb, mint amikor felugrik, és hirtelen lemegy.

Az inzulinnal pedig nagyon kell vigyázni. Könnyen akár halálos hipoglikémiát is okozhatsz a túladagolással!

1-es, vagy 2-es típusú vagy? (Bár ha már inzlin kell, akkor 2-es típusúnál sem maradt sok bétasejted. De mondjuk... pont ezért kéne a maradékra vigyáznod.)


Szóval: a tartósan magas a legrosszabb, a hirtelen felugró, és lecsökkenő a közepesen rossz, a tartósan alacsony pedig a legjobb.

2022. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Ez komoly? Inzulinos cukros vagy és krémest eszel, akár egyet is???
2022. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nem robot vagyok"

Akkor mint cukorbeteg a cukorbetegnek: én sem vagyok robot. De ameddig még kontrollálható, addig igyekszem betartani a játékszabályokat. Nem mondom, hogy néha egy KEVÉS édesség ne csúszna le, de igyekszek úgy enni, hogy ne menjen 10 fölé. Esetleg max. 12, de afölé semmiképp. Szeretnék még sokáig, normális életet élni. Láttam, milyen az, amikor valakin már a diéta sem segít, sőt, az inzulin sem. Mondjuk az ő esetében még meg is értem a hasonló hozzáállást, mert az tök mindegy, hogy koplalás mellett 22, vagy egy jót kajálva 23... De nekünk még nem mindegy. És ha sokáig játszadozol a szervezeteddel, akkor az megbosszúlja magát. Az orvosok nem azért mondták azt, amit, mert imádnak téged piszkálni.


"az orvosok is ilyeneket kérdeztek asztán elvették a támogatást most teljes árat fizetek az insulinért, a qrva annyukat."

A szabályozással én sem értek egyet, de nekik meg sok mérlegelési lehetőségük nincs. Nekik is be kell a szabályokat tartani.

2022. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az inzulin pusztitja a betasejteket vagy a betegség?
2022. máj. 24. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Hány éves vagy?
2022. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ez így nagyon nem jó, most egyél néha krémest, de ne annyit, hogy annyira felmenjen a cukrod. Mértékkel. Illetve nem tudom, hogy honnan szerzitek a krémest, szóval családtag süti, vagy cukrászdában veszed, stb., viszont otthon lehet azért cukorbeteg barát krémest is csinálni. Lehet cukor helyett édesítőszerrel csinálni, illetve másfajta liszttel is lehet, aminek alacsonyabb a glikémiás indexe, de esetleg van szénhidrátcsökkentett liszt is. Szóval azért otthon lehet cukorbeteg barátabb sütit is sütni, persze a szénhidrátra attól még kell figyelni, mértékkel kell abból is enni, de még is csak jobb, mint a sima cukros fehérlisztes verzió.
2022. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Öreg, a 3-4 krémes krva sok! Ne is csodálkozz, hogy felmegy 16 körülre. Nálam is volt, hogy egy ilyesmi desszertet ettem. Kb jónak tűnt a mennyiség, így szemre. Aztán 14-15 volt.

Gondolom meg van, hogy mennyi inzulint adhatsz be. Érdemes azért tartani. Nekem mostanában (kb 1 éve) a 3 havim 5,6-6 közötti. Sok a hipó. Nálam pont az van, hogy vissza kéne venni 1 egységet.


De visszatérve: igyekezz tartani a beadott mennyiséget! Egyél sok gyümölcsöt meg zöldséget. Vagy teljes kiőrlésű dolgokat, ami lassabban szívódik fel. A krémest meg hagyjad! A túl magas vércukorszint hosszútávon baromira káros. Vakság pl. Bőrbetegségek, erek állapota sem lesz túl jó.

2022. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!