Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyik ismerősöm nem oltatta...

Egyik ismerősöm nem oltatta magát és szerintem posztcovidos lett.mintha megtámadta volna az agyáta covid.ilyen létezik?

Figyelt kérdés
tévképzelései vannak,elfelejt dolgokat,hasonlo

2022. máj. 24. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Lehetséges. A memóriazavar ismert poszt covidos tünet.
2022. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Neked van tévképzeted szerintem🤦‍♀️🤦‍♀️A te agyaddal mi van?Biztos azért post covidos mert nem oltatta be magát🤦‍♂️🤦‍♂️Azok is post-osok agyaska akik beoltatták magukat sőt még sokkal állapotban is vannak sok esetben csak úgy megsúgom professzor doktor hakapeszi makikám ugyanis jön a maki kór is,az ellen is oltasd magad de nagyon gyorsan XD
2022. máj. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Igen, létezik:

[link]


Még az enyhe Covid is komoly elváltozásokat okozhat az agyban


A fertőzés az agy zsugorodását okozhatja, csökkentheti a szürkeállományt az érzelmeket és a memóriát irányító régiókban.


Az Oxfordi Egyetem tanulmánya szerint a koronavírus okozta Covid–19 az agy zsugorodását okozhatja, csökkentheti a szürkeállományt az érzelmeket és a memóriát irányító régiókban, és károsíthatja a szaglásérzékelésért felelős területeket - írja a hvg.hu.


„Erős bizonyíték van arra, hogy a Covid–19 következtében agyi rendellenességek lépnek fel” – írták a kutatók a hétfőn publikált tanulmányban. A kutatásban részt vevőknél, még az enyhe eseteknél is a koncentrációért és a szervezésért felelős „végrehajtó funkciók romlását” mutatták ki, és az agy mérete átlagosan 0,2-2 százalékkal zsugorodott. A kutatásból kiderült, hogy a betegség hatásai olyanoknál is jelentkeztek, akiket nem kellett kórházban kezelni. A tudósok szerint további vizsgálatokkal lehet majd megállapítani, hogy ezek a szövődmények részben visszafordíthatók-e, vagy hosszú távon fennmaradnak.


A Nature tudományos folyóiratban közzétett, szakértők által ellenőrzött tanulmányban 785, 51 és 81 év közötti pácienst vizsgáltak, akiknek az agyáról kétszer készítettek képalkotó eljárással felvételt. A résztvevők közül 401 a két felvétel között lett koronavírus-fertőzött. A második vizsgálatra az első vizsgálat után átlagosan 141 nappal került sor.


A tanulmány szerint a covidos páciensek egy részénél csökkent a figyelem, a koncentráció és az információfeldolgozás sebessége, valamint károsodott a memória.


A kutatók nem vizsgálták, hogy a koronavírus elleni védőoltás befolyásolta-e az állapotot, de a brit egészségbiztosító (UKHSA) februárban azt közölte, hogy 15 tanulmány eredményei alapján a beoltott embereknél körülbelül feleakkora valószínűséggel jelentkeznek a hosszú Covid–19 tünetei, mint a be nem oltottaknál.

2022. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez eléggé furán fogalmazott kérdés. Más az, hogy ha valaki volt covidos, akkor postcovid tünetként lehet ilyen, de először is nem tudod volt-e covidos, másodszor nem attól lesz az, hogy nem oltatta magát.
2022. máj. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem mondani h volt covidos
2022. máj. 25. 06:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell covid, elég ha pszichotikumokra füvet szívsz. :)
2022. máj. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3: én 3x vagyok oltva, de félelmetes, hogy ezektől a szövődményektől nem véd meg az oltás.
2022. máj. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!