Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki átesik Covidon miért...

Aki átesik Covidon miért öregedik 5-10 évet az arca illetve miért megy el a színe teljesen?

Figyelt kérdés
Ez valamilyen öregedés serkentő cucc?
2022. máj. 25. 23:52
 1/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Átestem – kedvesemmel együtt – a Covidon februárban. Ha egymás mellé teszek egy decemberi, meg egy áprilisi fényképünket, akkor kontextus nélkül egy kívülálló nem fogja tudni megmondani, melyik készült a Covid előtt, és melyik utána. Persze mi szinte tünetmentesen estünk át a Covidon.


Ha valakinek súlyos tünetei vannak, mondjuk oxigénpótlásra, neadjisten invazív lélegeztetése szorul, az nyilván más tészta. Ez olyan, mint kb. minden súlyosabb betegség vagy műtét, megviseli a szervezetet, a szervezet csak lassan regenerálódik, és nem is biztos, hogy teljesen.

2022. máj. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Én is átestem rajta, kétszer is, semmi ilyesmi nem történt. A környezetemben sokan szintén átestek rajta, velük sem.

Ez annak a tipikus esete, amikor már a kérdés sem igaz.

2022. máj. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Sok ismerősöm van, aki átesett rajta, beleértve magamat és az egész családomat, és semmi ilyesmit nem tapasztaltam.


Esetleg valami forrásod erre vonatkozólag?

2022. máj. 26. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez így egy kicsit anekdotikus nem?
2022. máj. 26. 11:46
 5/8 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Már a kérdésed? Nem is kicsit. Ezért kértek tőled valami forrást a hármas hozzászólásban.
2022. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5


A válaszok sem különbek.


Én kértem valami hivatalos magyarázatot erre, erre anekdotikusak érkeztek ami tudományellenes.


És itt én kérdezek. A GYIK-on a kérdező kérdez nem a válaszolók.

2022. máj. 26. 12:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha te azt mondod, hogy mindenki 10 évet öregedik a covidtól, arra tökéletes tudományos cáfolat, ha egyetlen embert mutatunk, aki nem öregedett tőle 10 évet.


Anekdotikusan "bizonyítani" lehetne, ha hoznál pár előtte-utána képet. Néhány példával nem lehet bizonyítani, hogy valami mindig úgy történik.


A kérdésedre visszatérve, ha ilyet láttál, akkor lehet például hogy az illetők fogytak a betegség miatt, izmot vesztettek. Ettől öregebbnek látszhatnak.

2022. máj. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> Én kértem valami hivatalos magyarázatot erre


Igen, de olyan dologra kértél magyarázatot, ami tudomásom szerint általánosságban nem igaz. A miért kék a banán kérdésre szerintem adekvát válasz az, hogy a banán nem kék, ha te úgy tudod, hogy igen, akkor próbáld meg ezt alátámasztani valamivel.


> Ez így egy kicsit anekdotikus nem?


Amúgy valóban anekdotikus érvelés lenne, csak a kérdés megfogalmazása azt sugallja, hogy *minden* ember aki átesett a Covidon, az látványosan öregszik. A *minden* cáfolásához viszont elegendő egyetlen ellenpélda.


Ha arra gondoltál, hogy a Covidon átesettek egy jelentős része 5–10 évet öregedett, annak a cáfolatára valóban alkalmatlan a saját példám, de még az ismeretségi körömben található pár tucat Covidon átesett is, azt hogy a közvetlen környezetemben nem tapasztaltam ilyet, azt lehetne azzal magyarázni, hogy mind a kivételek közé tartoznak. Ennek az esélye nem lenne nagy, de nem is elhanyagolható.


Viszont az sokkal többet nyom a latba, hogy a világon számos ismert emberről tudósítottak – politikus, színész, zenész, művész, tudós, miegymás –, hogy elkapták a Covidot. Ha tudsz mondani ezek közül mondjuk hármat, aki szemlátomást éveket öregedett pár hónap alatt, az már valami lenne. Mert annak már elhanyagolhatóan kicsi az esélye, hogy ekkora minta esetén mind-mind kivételek lennének.


> És itt én kérdezek. A GYIK-on a kérdező kérdez nem a válaszolók.


Csakhogy te nem pusztán kérdeztél, hanem egy kijelentést is tettél a kérdésben. Ha csak annyiból állt volna a kérdésed, hogy „A Covid serkenti-e az öregedést, és ha igen, akkor miért?”, akkor ez egy kérdés lenne. Mi leírnánk a választ, te meg elolvasod őket és kész. Másik oldalról azzal sem kérdezel, hogy kommentben kezded el vitatni a válaszokat. Persze lehet ilyet is, csak akkor nem érdemes meglepődni azon, hogy esetleg vita alakul ki, a „válaszolók” visszakérdeznek.

2022. máj. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!