Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kardiológusok valaki milyen...

Kardiológusok valaki milyen fajta extrasystole lehet ez ?

Figyelt kérdés

Kb. 4-5 éve van nekem jóindulatú extrasystolém. 3 különböző orvos vizsgált meg, holterezések, terheléses ekg, szívultrahang minden egyéb. Mindegyik azt mondta, hogy ezzel együtt kell élnem, egészséges vagyok stb... ezen túl vagyok már, a napi 50-100 alattit simán ki lehet bírni. Viszont, az egész kivizsgálás sorozat anno azért kezdődött el, ami most megtörtént velem néhány napja megint.

Tegyük fel 60-70-es pulzussal ülsz, és hirtelen elkezd sorozatosan tehát 5-6 ütés sorban mindegyiknél beütni egy pluszt, ez olyan mintha a 60-as pulzusból 120-as lenne hirtelen, kellemetlen érzés és nagyon ijesztő. Általában akkor jön ez elő fél-egy évente, amikor úgy fekszem, hogy "préselődik a hasam" és lefele nézem a telefont, tehát lehet valamelyik belső szerv nyomja a szívet ? Helyzetváltoztatásra szerencsére abba marad, de nagyon ijesztő és természetesen ekg-n, holteren, bárhol máshol sosem sikerült ezt "elkapni".

Mitől lehet ez ? A sima hétköznapi extrák max 1-1, vagy 1 és akkor sokáig semmi utána előfordulásúak.



#szív #extrasystole #EKG #melléverés
2022. jún. 1. 13:01
 1/10 A kérdező kommentje:

Egyéb: magnézium, multi, C minden nap.

Mozgás heti 3x kondi, néha biciklizés.

Koffein 1-2 kávé / nap

Alkohol csak hétvégén, viszont akkor nikotin is.

2022. jún. 1. 13:28
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Ne függj rá ennyire a pulzusod figyelésére... Ha van okosórád, akkor meg kukázd...


Egyenes út a hipochondriához.

2022. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azon már túl vagyok, sajnos az több extrát is generált, de tényleg manapság már tudom kezelni. Viszont pont ez a lényeg, hogy ez a sorozatos, roham szerű extra viha azért másabb, mint hogy néha 1-1 pótbeütést érzel, és valami miatt biztosan van.
2022. jún. 1. 13:44
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
És ha van akkor mi van? Mindenkinek vannak extrái. Ha minden másik folyamatosan extra az sem extrémen kóros. Ez amin itt görcsölsz egy baromság
2022. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen ez a tipikus orvosi duma, nem kell aggódni. Aztán megnézném, amikor bármelyik doki él át ilyet, akkor mi lenne. Persze tudom, sok minden fejben dől el.
2022. jún. 1. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem tipikus orvosi duma, hanem tényszerű megállapítás. Az orvosi protokolloknak megfelelően.
2022. jún. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy meg olvasgasd ezeket, és alattuk a valaszokat:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=extrasystole


(hacsak nem mindet te írtad ki.... sarcasm OFF :-D)

2022. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon elgondolkodtató amit írsz , egy időben hasonló előredőlt pozicióban nekem is könnyen kiváltotta.

De ami jobban idegesít , nekem pont ilyen testtartás , pont telefonnézésekor idézett elő egy pulzus csökkenést - 37 - es pulzust.

Újabban meg 2-3 perc után állva leesik 1-2 mp-re 50-re , aztán visszaál 75-80-ra , ez az egész kb kevesebb mint 10 mp

2022. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as biztosan van valami szerv, ami nyomja. Én erre tudok gondolni, ez a leglogikusabb.
2022. jún. 2. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Van. Erről olvastam. Egyébként tegnap este ásványvízivás után volt 3 erősebb.
2022. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!