Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehézlegzes,olyan sóhajtani...

Nehézlegzes,olyan sóhajtani kellene és hát fájdalom felül. ? Mitől ? Tüdőrák ?

Figyelt kérdés
24/L cigizek. Viszont sajnos panikos vagyok,szorongok folyamatosan,februárban volt mellkas rtg minden Okes. Mitől lehet ez? Már felek elmenni orvoshoz mert mindig minden eredmenyem eddig jó volt. Viszont tudoszuron nem voltam már két éve. Mert terhes voltam. Mostmeg ezen aggodok h lehetek e tudorakos? Annak ez a jele?
2022. jún. 2. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
A mellkasröntgen ugyanazt mutatja ki, mint a tüdőszűrés. De ha ennyire pánikos vagy, akkor tán nem kéne cigizni, mert speciel a dohányzás okozta tüdőbetegségektől van okod félni. Legalább a kisgyerekedre lennél tekintettel azzal, hogy nem dohányzod tele a lakást, nem hajolsz fölé cigarettaszagúan (nagyon büdös!), és ne teszed ki őt korai árvaságnak. Irracionális rettegés helyett inkább racionális leszokást tegyél. Menj el a háziorvoshoz, majd ő eldönti, hogy továbbküld-e tüdőgyógyászatra.
2022. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a szorongásra nem szedsz gyógyszert? ez inkább pszichés problémának tűnik.
2022. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmire. Nos nem mondhatom hogy többet szívok mint terhesség előtt max 6-7 szal mégis úgy érzem h a tudommel van baj. De ha nem figyelek oda,semmi gond nincs.. ha rá figyelek egybol
2022. jún. 2. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
És a családi életed rendben van?
2022. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszonylag igen
2022. jún. 2. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
A viszonylag mit jelent? Februárban is ugyanemiatt a tünet miatt mentél mellkasröntgenre? Mert ha igen, akkor most se szervi bajod van. Ha ez azóta keletkezett, akkor viszont újra meg kell nézetni. Ha nincs szervi bajod, akkor pedig mégiscsak van valami okod a szorongásra.
2022. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem emiatt akkor épp a vállalnám talaltam egy gömöt ami kulcscsont ficam volt. Majd elmúlik. Ha akar. 24 evesen mennyi esélyem van rá?
2022. jún. 2. 21:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

24/L és februári mellkas röntgen, eddig olvastam.

A tüdőrák előrehaladott állapotban okoz tüneteket, viszont a februári röntgen negatív, ráadásul az jobb eséllyel mutatna ki elváltozást, mint egy "sima" tüdőszűrés.

Továbbá a tüdőrák ilyen korban extrém ritka, nem is igazán függ össze a dohányzással. Több ideig kell rendszeresen cigizni a rákhoz, mint ahány éves vagy egyátalán.

Lehet fertőzés, szorongás, de nekem pl a reflux okozott ilyen tüneteket. A savas gőz miatt nehezebben lélegeztem.

Ezer oka lehet ennek, a tüdőrák viszont kb kizárt. Egy légzésfunkciót lehetne nézni asztma miatt pl.

2022. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze egy kifejezetten a tüdőre irányuló mellkasröntgen nem árthat, ha nagyon aggódsz. Nem orvosok vagyunk, itt senki nem tud biztosat mondani.
2022. jún. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam egy picit :) idegileg van valószínű. Főleg hogy olvasom az utolsó előtti valaszolot :)
2022. jún. 2. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!