Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Két hete megcsípett egy...

Két hete megcsípett egy kullancs, most a helye körül van egy piros folt, amit a napokban vettem észre, viszont nem kokárda alakú. Lehet Lyme kóros vagyok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 20:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék hogy sokszor vakartam mert viszketett a helye utána, szóval lehet annak a nyoma, de mivan ha tévedek
2022. jún. 6. 20:15
 2/10 anonim ***** válasza:
Orvos nincs a kornyeken?
2022. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak...
2022. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És mi van, ha mi tévedünk?

Mutasd meg holnap a háziorvosnak, az a biztos.

2022. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt fertőzött, akkor hasonló lesz a helye, mint a szúnyogcsípés. Kicsit duzzadt, piros, viszkető. A különbség, hogy kullancsnál van egy pötty a közepén, ahol megcsípett, szúnyognàl nem látszik.
2022. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Lehet Lyme kóros vagyok?"


Bárki lehet Lyme kóros. Olyan nincs, hogy valaki nem lehet Lyme kóros. Meg kell mutatni orvosnak.

2022. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászhoz kell menni elsősorban. Egy kullancsban nem csak borrelia van sajnos, de nem kell megijedni, immunrendszerfüggő, rengeteg tünetmentes lyme kóros van. A vadászok például.
2022. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha Lyme kór akkor kapsz antibiotikum kúrát.

Figyeld folyamatosan a foltot, de a legjobb , legbiztosabb ha elmész vele dokihoz.

2022. jún. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lyme-kóros voltam tavaly, nekem sem kokárdaszerű volt, hanem csak sima piros folt, kb. 6-7 centisre nőtt meg. Igaz én egy hét után lázas lettem, azonnal elkezdtem szedni az antibiotikumot. Nekem is viszketett. Ilyenkor jobb minél előbb elkezdeni szedni, nem megvárni amíg elterjednek a kórokozók, ami sajnos nagyon sokféle baktérium lehet.
2022. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xp ali ***** válasza:
Irány az orvos, lehet lyme kór.
2022. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!