Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érez más is olyat, aki súlyos...

Érez más is olyat, aki súlyos betegséggel küzd, hogy ismerősök elbagatelizálják a betegségét?

Figyelt kérdés
Azt hiszem a betegségről csak azzal tudok beszélni, aki ugyanabban a cipőben van, mint én, a szűk család aggódása mellett az ismerősökkel egy idő után erről beszélni számukra terhes. Éreztek ilyet?
2022. jún. 8. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút. Csak olyan érti meg a bajod aki átélte.
2022. jún. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, azt hiszem ez általános dolog.
2022. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Családtagjaim addig nem vették figyelembe a panaszaim, amíg terapeutához nem fordultam. Most már egy KICSIT komolyabban lehet velük beszélni a depresszióról vagy a szociális viselkedési zavarról.

Amúgy nincs más, akivel ezt átbeszélhetném, de nem is hiszem, hogy lenne értelme.


20/L

2022. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
persze. De az ismerősöknek is terhes ha valaki örökké a betegségéről beszél.
2022. jún. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-esnek: nem írtam ilyet, hogy örökké a betegségről beszélek.
2022. jún. 8. 10:24
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Pedig ez a jellemző. hogy minden egyes alkalommal felhozza aki beteg (tudom, én is ezt csináltam, de az agyamra megy mikor más is előadja 😅)
2022. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-osnak: Ha jelentősen korlátozza a betegség az életvitelt akkor nyilván szóba kerül, ha valamit nem tudsz megcsinálni, elvégezni.
2022. jún. 8. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez egy általános jelenség és azoknál a betegségeknél gyakoribb ahol a tünetek külső szemlélő számára láthatatlanok maradnak, mint a pszichiátriai betegségek pl.

Meg volt régen egy ismerősöm aki endometriózissal kűzdött, a környezete hajlamos volt komolytalanul kezelni, hiszen nem ők érezték a fájdalmat. Sőt, őt még a dokik sem mindig vették komolyan, az első orvos akihez fordult annyit mondott neki hogy menstruáció alatt természetes hogy hasi görcsei vannak, bírja ki meg szedjen fájdalomcsillapítót. A második doki volt az akinek ennél több esze volt és nem húzta rá a tüneteit arra hogy "Menstruációs görcs".

2022. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-asnak: Igen, ez jó meglátás, hogy ahol a tünetek nem láthatóak, nehezebben fogja fel a környezet...
2022. jún. 8. 12:02
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

- Doktor úr, a 16-os szobában az a hipochonder ketteske meghalt.

- Na, azért ez már mégiscsak túlzás tőle!

2022. jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!