Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Emlőultrahang menstruáció...

Emlőultrahang menstruáció előtt adhat fals eredményt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 hete voltam emlő ultrahangon (magán) menstruáció előtt voltam kb 1 héttel és az orvos azt mondta, hogy mindkettő mellemben lát jóindulatú daganatot, de mintavétel nem volt, évente kontroll és egyéb teendő nincs. Nem nagyon akartam ebbe belenyugodni, mivel én csak az egyik mellemben éreztem ténylegesen csomót és ahogy elmúlik a menstruációm nem fájdalmas, de érződik. Anyukám elment egy másik orvoshoz magánúton, ahol megmutatta a leleteimet ennek a doktornőnek, aki amikor meglátta az orvos nevét aki nekem csinálta az uh-t, annyit mondott hogy ez a doktor sokszor lát olyat, ami nincs is ott és csak forgatta a szemét.. Szerintetek van rá esély, hogy igaza van a doktornőnek és lehet nincs is jóindulatú daganatom csak esetleg a menstruáció miatt egy megnagyobbodott mirigyet látott? Hétfőn a biztonság kedvéért elmegyek ehhez a neves doktornőhöz, aki tényleg az egyik legjobbnak van titulálva Debrecenben. Köszönöm, ha válaszoddal segítesz nekem!:)))

2022. jún. 8. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Menstruáció előtt nem érdemes emlőuht csinálni, csak utána. Nekem is volt egyszer, hogy menstruáció előtt látott az orvos 3 csomót. A következő ultrahang menstruáció után volt, akkor már nem voltak ott.

28/N

2022. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És te érezted is azokat a csomókat?
2022. jún. 8. 11:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Azokat abszolút nem is éreztem. Nem mindegyik érezhető, függ az elhelyezkedéstől is, illetve, hogy pontosan mi is az a csomó. Pont hétfőn voltam uhn, mert egy csomót tapintottam a mellemben, de szerencsére tejmirigy volt (szoptatok egyébként). A másik mellemben fibroadenóma van, azt ki tudtam tapintani.
2022. jún. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És azzal a fibroadenomaval mit kell csinalni?
2022. jún. 8. 17:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem nő folyamatosan, akkor semmit. :) kb. 2 centis volt, amikor kitapintottam 2 éve. Időközben lett egy kisfiam akit még mindig szoptatok, és a szoptatás hatására teljesen elhaványult, alig látszott az uhn, és tapintani se tudom már. A fibroadenóma egy ártalmatlan kötőszöveti burjánzás.
2022. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!