Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Feleségemnek epe köve és...

Feleségemnek epe köve és hasnyálmirigy gyulladása van. Meg fogják műteni?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom a feleségemért.

Harom napja infúziót kap csak nem ehet nem ihat semmit epeköve van és bevan gyulladva a hasnyálmirigye is ami mára jobban begyulladt.Ma kapott ilyen folyékony tápot injekciókat.

Vérvételen volt ,hétfőn szintén vérvétel.Megműthetik az epéjét gyulladtan is vagy mit tesznek ilyen esetben?



2022. jún. 11. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudhatjuk. Alapesetben előbb a gyulladást kell levinni, extrém helyzetben annak ellenére is muszáj megműteni. Ez estetfüggő, csak a kezelőorvosa tud rá válaszolni.
2022. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám volt. De a hasnyálmirigyem nem volt begyulladva. Amíg a gyulladás fent áll addig nem műtik meg. Valamennyire le kell csillapodnia.


Nekem az epekő elzáródást okozott a vezetékben pénteken. Hétfőn mentem be(inkább vánszorgás volt) a kórházba, kedden kipucolták a vezetéket endoszkópos akármivel a számon keresztül. Majd pénteken vették ki az epémet. Addig csak infúziót kaptam még innom sem volt szabad.


Nyugodj meg, biztosan jó kezekben van. Valószínűleg azt várják az orvosok, hogy a gyulladás szünjön meg. De kérdezd meg a dokit, mik a kilátások, mennyi idő... Akkor te is megnyugszol.

2022. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Tisztelt 1-es.

Mennyire lehet veszéllyes az extrém helyzetben a műtét?

2022. jún. 11. 12:12
 4/13 anonim ***** válasza:
Ameddig gyulladásban van, addig nem lehet megműteni. (sokkal nagyobb vérzés várható, nehezhebb azonosítani a képleteket). A hasnyálmirigy gyulladás önmagában is súlyos állapot. Ennek nem tudjuk a mértékét az írásod alapján. Ha nagyon súlyos, életveszélyes az állapot, akkor az elhalt hasnyálmirigy szöveteket el kell távolítani műtéttel, ekkor az epehólyagot is kiszedhetik.
2022. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Elhalt hasnyálmirigy szövetek nincsennek ,de sajnos ahelyett ,hogy lejjebb ment volna a gyulladása feljebb ment..Hétfőn lesz neki megint vérvétel.Nem tudom hogy lessz tovább nagyon aggódom érte
2022. jún. 11. 14:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogy van?
2022. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Hogy van a feleséged? Remélem minden rendben.
2022. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm kérdésed.

Azóta minden rendben van epeműtéten túl esett.

Ép most van varratszedésen

2022. jún. 28. 07:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Nagy köve vot, vagy pici? Én is műtét előtt vagyok, nekem 5.centis,jó nagy.
2022. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Két nagyobbat adtak neki oda..

Olyan 1,7 cm körülit..meg gondolom több kicsi is volt..

Kitartást kívánok

Néhány hét műtét után manmár kb. eszegethet több fajta kaját is hála égnek minden rendben van

Kitartást kívánok neked!

2022. jún. 29. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!