Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas (122-es érték) amiláz...

Magas (122-es érték) amiláz jelenthet bajt?

Figyelt kérdés

Minden más teljesen rendben volt egyedül ez az érték volt magas.

Januárban mikor koronás voltam akkor 138 volt. Elvileg 85ig normális. Az orvosok nem mondtak rá semmit. Lehet daganat?



2022. ápr. 11. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom szérum amilázra vagy kíváncsi nem pedig a vizeletből vettre.

Ez nem olyan nagy emelkedés,hogy daganatra utaljon. Ha 20x-os érték lenne akkor jobban kellene aggódni.Hasnyálmirigy gyulladásban is minimum 5-10x-es az érték,illetve lipázzal együtt kell nézni.A lipáz gondolom nem emelkedett? Az én szérum amilázam 108 évek óta (100-ig normális az én laborom szerint),a házi dokim és a hematológus szerint sincs gond.

2022. ápr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen a lipáz normális tartományban volt csak az amiláz volt kicsit nagyobb és azt mondta az orvos, hogy ezzel semmit nem kell csinálni engem is csak azért zavar mert januárban is magas volt.
2022. ápr. 12. 14:03
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Hallgass a dokira,én is végig paráztam mert évek óta magas,de nekem is mondta ne aggódjak az övé magasabb :)

Azóta elengedtem a dolgot,a legutolsó decemberi laboron (nem emiatt nézték) pedig már csökkent.

2022. ápr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!