Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rendszertelenűl kell nagy...

Rendszertelenűl kell nagy Wc-re mennem, nem sokszor csak kiszámíthatatlan időben, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta küzdök olyan problémával, hogy az eddig megszokott reggeli munka előtti és utáni nagy wc rendszer felborult. Teljesen kiszámíthatatlan mikor kell wc-re mennem. Valamikor délelőtt egyáltalán nem, van amikor délelőtt 10 van hogy egyből felkelés után, van hogy este 10kor. Teljesen kiszámíthatatlan, máskor délután 4-5 körül. Általában napi 2 alkalomnál nincs több viszont a székelési inger megmarad. Van erre valami gyógymód/tipp/tanács, hogy mit probáljak ki, hogy visszaálljon a szervezet vagy legalább kiszámítható legyen? Ételintolerancia vizsgálaton és laktóz vizsgálaton voltam, gasztroenterologus csak annyit mondott szedjek probiotikumot. Szedtem de semmi nem változott.

2022. jún. 11. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Akkor az étkezési ritmusodon változtass. Azt viszont ki kell tapasztalni. Ne össze-vissza egyél, hanem próbálj mindig ugyanabban az időben étkezni.
2022. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem mi ezzel a probléma. Miért kell kiszámíthatónak lenni, miért kell 1 vagy 2 db 5 perces eseménynek szigorú napirend szerint történnie? A lakásodon kívül, gondolod sehol nincs WC? A pisilést is így intézed, 9 órás pisilés, 11 órás pisilés, stb ?

Inkább az a problémás, akinek mindig gongütésre jön az inger (mivel ez így már pszichés), aztán ha valamiért mégsem tud elmenni (pl elalszik), akkor meg kínok kínját akarja átélni.

Az orvosod sem egy lángész, a világon még sehol nem találták fel azt a módszert, amivel pontos napi időponthoz lehet előre(!) beállítani 10 évre a rotyizást, függetlenül attól ráadásul, hogy aznap mit és mennyit eszel, mennyit mozogsz stb.

2022. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért ennyire véresen komolyan nem gondolom én sem, de azért az ember nem tudja garantálni, hogy pl ha reggel elutazik jelen esetemben egy toronyház tetejére dolgozni akkor nem kell majd wc-re menni. ott azért egy 8 órás munkanapot nehezen oldom meg wc-vel. Abból indulok ki, hogy reggeli kelés után 1 órán belül volt székletem, és ez nagy eséllyes munkaután hazaérkezésig elég volt. Most ez teljesen felborult logikáltanul. Azért emögött csak van valami.
2022. jún. 11. 22:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Epe problémák is tudnak ilyet okozni, de nálam pl. a szénhidrát szegény étrend okozott teljes felborulást. A glicerines kúp segíthet beállítani a dolgokat, de vigyázni kell vele mert fennáll a hozzászokás veszélye.
2022. jún. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gublug ***** válasza:

1. Rendszeres, ugyanabban az időben való étkezés.

2. Szervezetednek és a nap idejének megfelelő étkezés.

3. Egészégesen táplálkozás.

4. Gondolataid rendbe tétele, vagy legalább a stressz mérséklése (stresszesen a hatóanyagok nem szívodnak fel)

5. Zöld tea rendszeres fogyasztása. Amellett, hogy étvágycsökkentő és zsírégető az emésztést is rendbe teszi.

2022. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!