Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tisztelt Gyakorikérdések...

Janosvertes32 kérdése:

Tisztelt Gyakorikérdések felhasználók! 32 éves érdeklődő vagyok. Az éhgyomri vércukor értékem most:6.0 lett A hba1c az:5,9% A hba1c mmol:41mmol/l Ez még elfogadható határeset!?

Figyelt kérdés

A koleszterinem az magas 6.7

a tsh-m az jó.

a húgysav is magasabb.



2022. jún. 13. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

A cukor magas.

Azt hiszem 6-ig elfogadható.

2022. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Vagyis már közelít a cukorbetegség felé. De ez még étkezéssel és testmozgással módosítható.
2022. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 B2man ***** válasza:
64%
Az éhgyomori vércukorszzint magas!
2022. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A normális éhgyomri vércukor szint kevesebb, mint 6,1 mmol/l.


Ha ez az érték 6,1 mmol/l - 7,0 mmol/l közé esik, még nem cukorbeteg az egyén, de emelkedett éhgyomri vércukor állapítható meg nála (IFG). Ez már emelkedett rizikót jelent a később kialakuló valódi cukorbetegségre és a később kialakuló szövődményekre nézve is.

2022. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez még nem betegség, de oda kell figyelni. Az, hogy egyszer ennyi lett az nem jelent semmit.
2022. jún. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az éhgyomri az abból a szempontból okés, hogy az csak egy egyszeri érték. Azt bármi befolyásolhatja, stressz, betegség, stb. Szóval egy éhgyomri érték nem mond el semmit sem, azt kéne tudni, hogy mindig ennyi szokott lenni az éhgyomri, vagy nem?


Nekem például a vérvételnél az éhgyomri cukor mindig magas, mert én rástresszelek az egész vérvételre, már attól stresszelek, hogy menni kell vérvételre, de én diagnosztizált cukorbeteg vagyok, és nekem csak a vérvétel miatti stressz miatt magas mindig ott az éhgyomrim, viszont otthon minden reggel mérem az éhgyomrim, és otthon okés. A stressz tényleg ráhatással lehet a vércukorra, de nem csak a stressz, hanem sok más is hatással lehet a vércukorra, szóval pont ezért, egy egyszeri érték semmit sem mond el. Viszont ha a tiéd mindig 6 körül van, akkor az már egy kissé magas, de nem olyan vészes, viszont oda valószínűleg diéta elég lenne, szimpla odafigyelés. Viszont maga az, hogy egyszer 6,0 lett vérvételen az éhgyomrid, azzal nem lehet megállapítani semmit sem. Viszont a Hba1c az szerintem már nem a legjobb... 5,9%-ot már prediabétesznek mondják. A te esetedben szerintem a diéta, életmódváltás elég lenne, de azért ezzel már kell foglalkozni, nem szabad félvállról venni, mert a végén tényleg cukorbetegség lesz a vége.

2022. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszeri esetbol nem kell problemat csinalni. Felesegemnek multheten neztek ehgyomorra, 7.2 volt. Azota meg ilyen 5.0


A koleszterined magas? Tudod mennyi az enyem? Gyogyszer mellett 13, a verzsir meg 10. Na az magas.

2022. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nálam is volt ilyen 2x is, hogy 6 volt a vércukor reggelre, meg 6,2 is volt, azóta meg 5,4-5,6 mindig. Itthon én is mérem, akkor sem volt több sosem még 5,4-nél. Stressz okozhatja, rossz álom is okozhatja, időjárás is, ergo bármi. Persze nem kell hátradőlni, mert nem éppen jó, ha ez az érték növekszik, de azért ezt lehet azzal is kontrollban tartani, ha kevesebb cukrot eszel pl.
2022. jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!