Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beszéd közben elfogy a levegőm...

Beszéd közben elfogy a levegőm, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Ez a probléma már lassan egy éve fennáll, ezért is gondoltam rá hogy talán tünetmentesen átestem a covidon, és ez valamilyen postcovid tünet lehet.

Nem állandó jellegű, vannak jobb és rosszabb időszakok, de összességében nem romlanak a tünetek, nagyjából ugyanolyan súlyosak mint tavaly voltak.

A legzavaróbb tünet hogy beszéd közben gyakrabban kell levegőt vennem, egy öszetettebb mondatot ha egy levegővel mondok el, akkor teljesen elhal a hangom a végére, pedig korábban az ilyesmi sosem okozott problémát. Ilyenkor hiába próbálok mélyebbeket lélegezni, olyan mintha nem tudna rendesen megtelni a tüdőm. Emellett elég gyakran van mellkasi diszkomfort érzetem is, ahhoz túl enyhe hogy fájdalomnak nevezzem, inkább olyan mintha egy 1-2 kg-os súlyt tettek volna a mellkasomra, kicsit nehéz de csak akkor zavar ha rákoncentrálok. Plusz ez megint csak hullámokban szokott jelentkezni, de vannak időszakok amikor hetekig köhögök megfázás nélkül, főleg olyan napokon amikor sokat kell beszélnem, ez a légzési nehezítettséggel együtt szokott jelentkezni.

A családban soha nem volt még tüdőbeteg, 21 éves fiatal vagyok, sportolok, sosem szívtam el egy szál cigit sem, ezért sem aggódtam amiatt hogy komolyabb betegségem lehet, de azért zavar hogy ez nem akar elmúlni. Gondolkodtam rajta hogy megnéztem egy dokival, de az itteni háziorvosról nem sok jót hallottam, és ez valahogy nem tűnt akkora problémának eddig, de ha továbbra sem múlik el akkor ki fogom majd vizsgáltatni.



#nehézlégzés #mellkasi diszkomfort érzet
2022. jún. 14. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel el kéne menni háziorvoshoz, hogy beutaljon a megfelelő szakrendelésre.

Lehet rossz hangképzés de valamilyen tüdőkapacitás csökkenés is

2022. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a háziorvos fog gyógyítani, ő csak továbbküld fül-orr-gégészetre vagy pulmonológiára. Én utána járnék a helyedben, főleg hogy már egy éve tart.
2022. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ilyesmi tüneteket okozott az asztma. Ha ez a gond, akkor nem kell aggódnod, helyi hatású szerekkel nagyon jól kezelhető, tünetmentessé tehető ez a betegség ma már. A háziorvoshoz kell fordulnod, ő fog tudni beutalni vizsgálatokra (persze az alapján, amit ő ítél szükségesnek).
2022. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen kolléganőim, már nekünk kell szólni, hogy vegyen levegőt is, dől belőle a szó.
2022. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!