Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen hossza tartó erős...

Ilyen hossza tartó erős gerinc fájdalom esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ezen a héten eléggé rám járt a rúd. Iszonyúan erős fájdalmam van nevezzük úgy tűrhetetlen. Ha bele nyílal onnantól nincsen megállás. Lábra sem tudok állni. A héten már megjártam az ügyeletet, ők is jöttek ki hozzám de az injekció sem segített. Tegnap mentőt hívtam behozott a sürgősségire ahol egy röntgent csináltak és kaptam infúziót. Abba a fájdalomcsillapító kicsit használt de hajnalba újra fel tört a fájdalom ahogyan aludtam. Megint csak ugyanabban a pozícióba kényszerített olyan erősen szúrt be. Megint csak mentő sürgősségi. Ahonnan felküldtek a neurológiára itt nem csináltak velem semmit. Azt mondják a fájdalom megmarad. Szedjem a gyógyszert. A probléma az, hogy gyógyszereken élek! A probléma nem szűnik meg. Ideig óráig hat a gyógyszer de érzem ugyanúgy mintha elnyomná. Amint ki megy egyből visszatér mintha 0-24ben be lenne csípődve a derekam. A neurológus orvos nem foglalkozik velem azt mondta ez nem lesz jobb ezzel jár a fájdalom megmarad. Viszont én egy élhető életet szeretnék magamnak. Mert nem normális, hogy 0-24ben gyógyszert szedek vagy járok infúzióra illetve injekcióra és ha megint baj van ugrok a sürgősségire. Kérdésem az, hogyan tudnám enyhíteni? Hova forduljak?

#fájdalom #hátfájás #gerincfájdalom #nyilalógerincfájdalom
2022. jún. 17. 05:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad le, hogy pl. a röntgenen mi látszik, illetve a dokik mit mondtak mi lehet ez? Esetleg tornázni lehetne, vannak mindenféle bajra gerinctornák csak tudni kellene a konkrét okot.
2022. jún. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh igen az kimaradt tényleg :c nem mutatott semmi elváltozást a röntgen. A dokik pont ez az, hogy semmit nem mondanak, sem azt, hogy mit tehetek. Az orvos aki “kezelt” azt mondta ez normális, hogy fáj…csak én nem vélem ezt annak….hiszen semmi nem veszi ki bármit adnak tompítja de amint kimegy újra megfájdul…Az a baj jelenleg most is csöpög az infúzió de nem jobb roskadok össze a fájdalomtól….valószínűleg a torna addig kizárva amíg ennyire erős a fájdalmam
2022. jún. 17. 05:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De mi az oka a fájdalomnak?
2022. jún. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mint az előbb is említettem, semmit nem mondanak konkrétan mi lehet ez. Csak tippelnek, hogy talán idegbecsípődés de arra is azt mondják az nem fáj 0-24ben úgy, hogy ki megy a gyógyszer és újra rossz az egész.
2022. jún. 17. 05:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes kivizsgálás.

Neurológia, ortopédia, reumatológia, gyógytornász


Addig meg lehet gyógymasszőr, úszás, gyógyvíz, pezsgőmedence

2022. jún. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A mai nap eljutottam magán egy neurológiai alapos vizsgálatra. Lumbágót állapított meg. Szedem a kiírt gyógyszereket. Viszont a probléma azóta sem csökken. Amin ki megy a gyógyszer illetve infúzió hatása ismét jelentkezik ez az elviselhetetlen nyilaló fájdalom. A földre kényszerít ahol csak a négykézláb pozíció előnyös hiszen ekkor nem érzem azt az elviselhetetlen feszülést. Minden más helyzetben kénytelen vagyok megmaradni. Remek éjszakám lesz ismét. Zsinórban a 3. …
2022. jún. 17. 21:27
 7/8 xp ali ***** válasza:
MR kell, nem röntgen! + amit az 5ös leírt.
2022. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommented.

Ezzel annyi volt a baj, hogy a kórházban sem tudtuk kiharcolni sem az Mr-t sem a Ct-t. Így magánban mentünk el Mr vizsgálatra mert a rendes megyei kórházba időpontot sem kaptam sehova mert a neurológus kijelentette a fájdalom nem indok arra, hogy ilyet csináljanak.

Ott kiderült, hogy minden rendben a felvétel alapján! Azt mondták egy egyszerű lumbágó okozta amit a rendes megyei kórházban senki nem mondott mert mindenki annyit mondott nem tudják mi ez vagy csak nem akartak vele foglalkozni. Azóta túl vagyok egy infúziós kezelésen, és egy fizikoterápia első részén még 5 nap vissza van. Aztán márcsak gyógytorna és a gyógymasszázs maradt vissza! Illetve elfogok járni úszni is ha adja az időm. Szerencsére azóta sokkal jobban vagyok és a fájdalom azóta egy percig sem tért vissza!

2022. júl. 3. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!