Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reggeli hányinger, mitől van?

Reggeli hányinger, mitől van?

Figyelt kérdés

Sziasztok 1 éve van aurás migrénjeim, több mint 1 hónapja hányingerem van,de minden reggel ,nagyon durva. Nem kívánok semmit sem enni. Voltam ultrahangon azt mondták minden rendeben, mitől lehet ez?

Már a leg rosszabbra is gondoltam (agydaganat vagy valami más komoly betegség)



2022. jún. 20. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen tüneteim voltak, csakhogy én hánytam is. Akkor még telefonos rendelést folytattak a háziorvosok, aki telefonon keresztül rávágta, hogy refluxom van. Majd gasztroenterológushoz elmentem és ő is megállapította, hogy reflux.


De hogy nekem ilyen volt, ez semmit nem jelent. Az ilyen kérdéseket orvosnak kell feltenni.

2022. jún. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a választ. És neked hogy múlt el?
2022. jún. 20. 11:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen nem múlt el. Az a lényege, hogy nem záródik jól a nyelőcső felé a gyomor. Egyszerre kisebb adagokat eszek és naponta többször, lefekvés előtt több órával nem eszek, hogy "normálisan" meg tudjon emésztődni, de akarjon visszajönni. Gyomorsavat ingerlő élelmiszereket kerülöm (koffein, alkohol, csípős ételek, szénsav, csoki, stb.) Fejemet jobban megelve, több parnán alszom, hogy a gyomortartalom ne akarjon a nyelőcső felé szökni. És kicsit fogytam, így kisebb a nyomás a gyomorra. Savcsökkentőt is szedek, hogy ha a nyelőcső felé nyitott is a gyomrom, akkor ne annyira savas tartalom menjen fel.


Most olyan állapotban vagyok, hogy ezekkel a szabályokkal tudok normális életet élni.


De mondom, hogy ezt megállapítsák, ahhoz megtükröztek. Hányinger biztos millió dologtól lehet, a reflux az viszonylag gyakori, az agyrák pedig ritka.

2022. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is reflux miatt volt ilyen tünetem, kellene egy gasztroenterológiai vizsgálat. Persze lehet lelki oka is, hová kell menned reggel, ami nem tetszik?
2022. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sehová csak minden nap azon agyalok,hogy biztos valami ritka betegségem van, és attól vannak a migrenjeim, kaptam rá gyógyszert neurológustól de valamikor sűrűbben van,és akkor nagyon félek hogy mikor jön rám megint.
2022. jún. 20. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:

A fejfájások és hányinger együtt jelentkezik? Csak mert azt írtad, hogy minden reggel van hányingered.


Mindenesetre nem félni kell, hanem kivizsgáltatni magad. Háziorvosnál kell kezdeni, aztán megvizsgál ő, majd beutal, ahova jónak látja.

2022. jún. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem együtt van, az aurás migrénem egy hónapja volt aztán 3 napra rá jött a hányinger, nem tudom mennyire függ össze de a hányinger azóta is van.
2022. jún. 20. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!