Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terhelés után gyengeség érzés?

Terhelés után gyengeség érzés?

Figyelt kérdés

23/F


Van esetleg ötletetek, hogy mi okozhatja, vagy milyen vizsgálat javasolt, ha rövid idejű (fél óra) edzés után mostanában rosszabbul érzem magam? Felnőtt emberek vagyunk, kimondom, maszturbálás után érzem ezt. Egyéb terhelésre még nem próbáltam/nem vettem észre.



Enyhe gyengeség, enyhe fejfájás, a testhőm 36.8 Celsius (amúgy 36,6 szokott lenni) és ez az állapot eltart akár nap végéig. Összességében olyan érzés kicsit, mint mikor előző nap érzem, hogy másnap beteg/lázas leszek. De alvás után már jó, vagy legalábbis jobb, mivel nem nagy erőtlenséggel, fejfájással jár ez, de azért érzem.



Fontos adalék információ, hogy ezt először kb 1 hónapja éreztem, és tartott vagy 2 hétig. De elmúlt, gondoltam biztos csak ellaptam valamit. De most megint visszajött. Voltam covidos 2,5 hónapja, de van 3 oltásom. Akkoriban amikor ilyen érzésem volt erőltetés után, a laboromban ezek az eltéréseim voltak:

- Monocita% 10,8 (referencia: 2-8)


- eozinofil granulotica% 0,7 (referencia: 1-4).



Ezeken kívül az alap laborom és hasi ultrahangom rendben.


Milyen vizsgálatot javasolt még, vagy mi okozhatja ezt?


Természetesen MEGYEK ORVOSHOZ, csak még nem tudom mikor jutok el sajnos.


A segítséget köszönöm!



2022. jún. 21. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán valós ez a kérdés nem szereplési vagyból íródott akkor nem lehet, hogy szégyent vagy bűntudatot érzel utána? Az tud ilyen nyomasztó érzést produkálni.
2022. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neked a maszturbálás az edzés? :D szerintem inkább menj el futni vagy kirandulni és ha utána is bajod van akkor menj csak orvoshoz. Mert ez így elég röhejes.
2022. jún. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megméred utána a hőmersekleted is? :D :D szerintem itt pszichológusra lenne szükség. Minden megterhelés után akár lelki akár fizikai nő a testhő. De 2 tizedes valtozás kb bármitől lehet. Bocsi de nevetséges amit itt összehordasz. Az orvosok meg elég túlterheltek. Nem kéne ilyen marhasaggal fárasztani őket. Maszturbálás mint edzés!? Komolyan ehhez csak gratulálni tudok.
2022. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítő szándékú kommentet.....


Nyilván nem klasszikus értelemben vett edzés. Egy rövidítésnek szántam. Fizikai megterhelés akkor. Így szebb? Nem akartam részletezni, hogy megnő a pulzus, az izmok intenzívebben dolgoznak, stb... Azt hittem ez nem csak nekem triviális.


Komolyan megmérem ilyenkor a testhőmet? Hát igen, mivel szükségét érzem, annyival rosszabbul érzem magam ilyenkor. Nem unalombol, elhiheted.


Ilyen kommenteket én nem kérek. Ha tudsz segíteni, írj valamit, én meg is köszönöm, de ha nem, akkor ne vedd a fáradságot.

2022. jún. 22. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondom menj el futni vagy biciklizni. Ha attól nincs bajod akor pszichésen vagy rosszul. Ha attól is szarul vagy akkor háziorvos és szerintem nem ártana egy kardiológiai beutaló.
2022. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!