Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ptx (légmell) után normális...

Ptx (légmell) után normális ez a vízszerű hang?

Figyelt kérdés
1 hete engedtek haza, szoktam hallani ilyen ropogós hangot, illetve tegnap óta mikor le hajolok mintha meg löttyenne a víz ott..
2022. jún. 22. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
huh ez elég érdekes... szóval légmelled volt, ezt kezelték, hazaengedtek, majd szabad füllel szörcsögést hallasz a tüdődnél? nehéz légzésed nincs?
2022. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan.. mikor rá lepsz a hóra ilyen ropogás hang.. illetve mikor le hajolok érzem, hogy valami féle folyadek mozog
2022. jún. 22. 19:04
 3/8 anonim ***** válasza:
a hóropogás hang, másnéven crepitatio a tüdőben az tüdőgyulladásra utal, de az tünet nélkül kétlem hogy jelen lenne... ráadásul nem lehetne szabad füllel hallani, sajnos fogalmam sincs mi lehet
2022. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csöveztek, műtöttek? Azt ajánlom, hogy orvossal nézesd meg. Nekem amikor volt, akkor utána nem hallottam semmilyen ropogást, kis szörcsögést igen, de nem folyamatosan.
2022. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez amit érzel, az subcutan emphysema. Levegő a bőr alatt, a lágyrészekben. Teljesen természetes, ez a PTX velejárója, majd felszívódik a levegő. Ha nincs újonan jelentkező nehézlégzés, fulladásérzés, akkor nincs pánikra ok, nem újúlt ki a PTX. Amit írt #3-as az valóban igaz a crepitatióra, de azt mellkason belül hallod fonendoszkóppal.
2022. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
valóban, a s. emphysemára nem gondoltam. ha valóban az, akkor azt meg is tudod magadnak tapintani kedves kérdező, olyan mint a pukkantós fólia érzetre
2022. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 adam01010101 válasza:
nem lehet, hogy túl sokat iszol egyszerre? nekem is szokott hallatszani ha éh gyomorra teli iszom magam
2022. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem túl jó jel. Lehet megint ereszt valahol a tüdő. Nincs kitapadva valószínű azért érzed a lötyögést. De hogy miért hajolsz le mikor az műtét után minimum 6 hétig tilos azt nem értem?! Menj vissza a kórhazba egy röntgenre ha nem látnak semmit kérj átvilágítast nekem is ez volt. Aztán műtöttek újra.
2022. júl. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!