Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon gáz ha gerincferdülésem...

Nagyon gáz ha gerincferdülésem van?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 15 éves korom óta van gerincferdülésem. Azonban hülye kamasz voltam nem foglalkoztam vele, csak hetente 1x jártam el gyógytornára, ezen kívűl semmit se tettem...már nagyon bánom, de hát sajnos ez van.

A gerincferdülésem tuti rosszabbodot és sajnos látszik is, nem konkrétan a gerinc görbülete ami látványos, hanem a csípőmnél lehet észrevenni, az egyik oldalon kissé besüpped.

Ha sokat sétálok fáj a hátam,ezen kívűl nem okoz panaszt, mégis zavar. Rondának érzem magam, nem merek strandra menni. Igazából nem is tudom miért írom ezt ki, csak valahogy nagyon rontja az önbizalmam..amúgy sincs sok, de amikor tükörbe nézek fehérneműben és látom magam, a gerincferdülésem mindig sírok..tudom hogy nálam sokkal durvább esetek vannak, de valahogy azt érzem, hogy emiatt sosem fogok kelleni senkinek, és hogy mindig mindenki csúnyának fogja tartani ezt a testi hibámat.

Nem tudom mi is a kérdésem, talán csak sorstársakra vágyom, valakire aki él gerincferdüléssel és nem volt rossz tapasztalata a társadalomtól.



2022. jún. 23. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A gerincferdülés népbetegség kvázi, nem az a “ciki”. Az ellenben màr inkább problémás, ha emiatt 20 évesen rossz az állóképességed (nem bírsz hosszabban sétálni stb). Ha felismerted, hogy ez téged zavar, akkor tessék újra elmenni kivizsgálásra, gyógytornára, aktívan végezni a gyakorlatokat otthon is.
2022. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%

Nem gáz. Az a gáz ha zavar

és mégse teszel ellene.

2022. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Ez nem fog elmúlni úgyhogy jobb ha megbarátkozol vele. Egyébként csodálkozom, hogy a külsőségekkel vagy elfoglalva nem a fajdalommal amit okoz. El kéne menned orvoshoz aki elküld gyógytornára. Ott megtanulod a gyakorlatokat és utána csinálod otthon minden nap, hofy ne romoljon az állapotod. Anélkül sajnos fog. De tornával szépen szinten tartható és tünetmentessé is válhatsz. A külsőségek meg senkit nem érdekelnek. Nekem schauermann szindrómám van. Fel sem tűnt senkinek. A férfiak egyébként sem a hátadra fókuszálnak. Csak téged zavar ez az eltérés és minél jobban zavar annál jobban fehívod rá a figyelmet. Úgy hogy felejtsd el mert a magad életét teszed vele tönkre. Ettől még lehetsz nagyon szép. Senki sem tökéletes.
2022. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Alapból már 20 évesen ezen nem lehet változtatni, igyekezz izmot építeni, hogy megelőzd a kopásokat és a fájdalmat. Amúgy hidd el sokan élnek testi hibával boldogan. Nem egyek messzire, a lányomnak is elég komoly gerincferdülése van, 13 éve boldog házasságban él, 3 gyereke van. És a férje ezzel együtt imádja. Ne keseregj!!!
2022. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Kinek nincs?! Nem a gyt ment meg tőle, sőt! Az tök gáz, hogy egy növésben lévőt felmentenek tesiből, ami egy minimál állóképességet adna és heti félóra gyt-re utalnak, ami szrt se ér. Nekem egy ortopédus 14 éves koromban azt vizionálta, hogy érettségire meg fogok pusztulni a fájdalomtól. Ma már 40+ vagyok és még - lekopogom - nem jött be a jóslat, kihordtam terhességet is hátfájás nélkül. Nem mindenki egyforma, pedig én is elhanyagoltam magam, annyira elvette a kedvem ez a “biztatás” hogy ez csak rosszabb lesz és ha belegebedek is max csak szinten tarthatom.
2022. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha teszel erte, akkor lehet javitani.

Nekem rendszeres edzes utan kiegyenesedett a hatam

2022. jún. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát én tudlak bìztatni,nekem az egész èletemet tönkrevágta ez. De ezt itt nem fogom részletezni, ha gondolod ìrj (nő vagyok).
2022. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*èn nem tudlak
2022. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
A válaszom 0%ban hasznos. Hát köszi. Segítsen a fene legközelebb valakinek. Egyebként is baromi gáz, hogy valakinek az a gondja van e egy apró hiba a hátán vagy nincs esztétikailag. Hiába pontozol le akkor sem fog eltűnni és még rohadtul fájni is fog ha orvosi kezelés és gyógytorna helyett itt keseregsz. Férfi meg egy sem fog rád nézni ha süt rólad, hogy púposnak tartod magad. Te döntésed te életed. Csak azt nem tudom miről szól a kérdés? Legyen kinek panaszkodni a megoldás helyett? Vagy hazudjanak mások hogy elmúlik? Nem fog. :)
2022. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem pl nem fáj, pedig már közèpkorú vagyok, és nem járok ezzel orvoshoz, nem is tornázok. Az apró hibára inkább nem is mondok semmit, végülis egy kérdőjel alakú hát semmiség...

#7-es vagyok

2022. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!