Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet végbéldaganat?

Ez lehet végbéldaganat?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, kb 2 hete fájdalmas székelést vettem észre magamon, de sokszor mikor ülök vagy fekszem is szúró érzést érzek. Vérzést eddig nem tapasztaltam, viszont nagyon kellemetlen. Ez aranyér, fisszúra vagy lehet végbélrák? Eléggé félek

2022. jún. 29. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Ez elég durva így leírva
2022. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér vagy berepedés, ne képzelj be rákot. Nem mindig vérzik az aranyér, ha nem múlik menj el sebészetre, ott megnézik és kapsz rá kenőcsöt.
2022. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg aranyér. Menj el proktológushoz, hogy ne legyen rosszabb, de nyugodj meg.

Mennyire táplálkozol rostdúsan, mennyi folyadékot iszol és mennyit mozogsz?

2022. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez az évem borzalmas volt, nehéz egyetemi szakon vagyok szinte semmit nem mozogtam és rengeteg stressz is ért. Az aranyért egyébként nem feltétlen lehet kitapintani?
2022. jún. 29. 11:38
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajjistenem... egy sima aranyér esetén miért kell rögtön halálos daganatot vizionálni...????


Menj a háziorvosodhoz, vagy vegyél a patikában kúpot + kenőcsöt. Reparon, sperti, stb.

És igen, ahogy a 3. is írja, egyél sok rostot, igyál sokat.

2022. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kólauborkával ***** válasza:
86%
Szerintem is orvos. Én ami nekem néha előjön kézzel érzem mosakodásnál. Ha elég kíváncsi vagy fotózd le, de elég undorító… amennyiben tényleg semmi külső tüneted nincs menj el dokihoz, ez a gyakoris távdiagnózis többnyire butaságokat tud kihozni, a saját érdeked, hogy szakember megnézze.
2022. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
Igyál több folyadékot, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, mozogj. Aranyered van, de ha odafigyelsz ezekre kordában lehet tartani. Nem kell ezzel orvoshoz rohanni, minden 3. embernek van.
2022. jún. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
milyen olyan egyetemi szakon vagy, ahol nincs időd magad kivizsgáltatni? mindenképp te, saját magad, az egészséged legyen az első
2022. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Neo_ ***** válasza:

Szia,

Első legfontosabb, hogy nyugi, ahogyan a többiek is írták. Jól leírták a többiek valószínűleg fissura (végbélrepedés) vagy aranyér. Ha esetleg vérzik, akkor sem biztos, hogy nagy gond van. Ha friss vért találsz, akkor pedig valószínűbb a fissura, ami sajnos egy nyálkahártya repedés.

Teendő:

1. Kezeld magad kb 14 napig és ha nem változik, vagy rosszabbodik menj el orvoshoz (proktológus)

2. KEzelés: a.) Első legfontosabb ne stresszelj. A stressz hatására a simaizmok összerándulnak és feszesek maradnak egész nap. Ez a szorítás a végbélizomnál az anyagcserét gátolja és szorítja a sebet (aranyér, fissura).

b.) Minden reggel egy joghurt és belekeverve zabkorpa

c.)napi 2-2,5 l folyadék. Fontos lágyítani a székletet

d.) napi 30 perc mozgás

e.) Ahogyan írták vagy sperti, vagy proktis-M. Mivel nem tudod mi, eézrt kellene kúpban (belső aranyér) vagy applikátorral használni, illetve a gyűrűt is kenni (ha fissura)

f.) FOntos, hogy felejtsd el egy darabig a wc papírt és a wczést nyugodtan de gyorsan csináld!

g.) Ha kell iktass be ülőfürdőt (kamillával)

Ha nem múlik, akkor proktológus, aki felír egy kúpot és megoldódik :)

Szép napot!

2022. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Neo_ ***** válasza:
Az f.) pont helyesen "...nyugodtan de NE! gyorsan csináld.."
2022. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!