Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 12 napig voltam covidos....

12 napig voltam covidos. Mikor kezdhetek el újra sportolni, ha oltott is vagyok (3 Pfizer)?

Figyelt kérdés
Enyhe tüneteim voltak szerencsére. Torokfájással indult, majd másnap reggel hőemelkedés. Algopyrinre le is ment. Majd este láz, az is lement. Aztán normál testhőmérséklet mellett naponta jöttek elő az egyéb tünetek sorban: orrfújás, köhögés. A torokfájás 5 napig volt, a másik két tünet kb. végig. Szerdán csináltam antigén tesztet, akkorra már negatív voltam. (Előtte lévő héten hétfőn és vasárnap még pozitív). Erőnléti problémáim nem voltak, simán jártam-keltem, amikor még nem tudtam, hogy covid. Persze utána karanténba vonultam. Szüleim miatt teszteltem csak, hogy ha mégis az lenne, akkor elszeparáljam magam tőlük (egy házban lakunk, de külön lakásban). Egyedül csak akkor voltam bágyadtabb, amikor lázam is volt. Próbáltam olvasgatni a témában, de csak az oltási időszak előttről találtam cikkeket, melyekben az állt, hogy vigyázni kell a poszt-coviddal, pl. szívizomgyulladással. A sport kerülésére elég változó intervallumot találtam, 1-6 hét. Valaki tudja, hogy 3 oltás után is hasonló elővigyázatosság szükséges-e? Futni szoktam 5 km-t, utána szabadtéri eszközök főképp hasra, hátra, lábra edzeni, kétnapi rendszerességgel. Nem vagyok profi a területen, májusban kezdtem, igazából csak párommal közös program, aztán már mindkettőnknek hiányzik (ő nem kapta el tőlem). :) 26L

2022. júl. 2. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oltástól teljesen független.

Addig csináld most, amíg kifejezetten jól esik, amikor már úgy érzed hogy erőltetned kell, vagy a szíves hevesebben ver, akkor abba kell hagyni azonnal és fokozatosan növelni a terhelést

2022. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor covidos voltam mértem a véroxigénszintem szüleim mérőjével mert kíváncsi voltam. Végig 99-es volt. Mivel komolyabb baj nem történt én karantén után kicsit sétáltam hogy visszaszokjak és 1 hét múlva már mentem túrázni. Mondjuk én oltatlan vagyok.
2022. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%
Én azt mondom, konzultálj egy orvossal ez ügyben!
2022. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!