Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Este nagyon erős fájdalmas...

Lbencus kérdése:

Este nagyon erős fájdalmas bedobbanás, mitől lehetett?

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok. Kb olyan decemberben kezdődtek a mellkasi fájdalmaim, pánikrohamaim voltak. Voltam EKG, terheléses EKG, szívultrahang, tüdőszűrés és mindent rendbe találtak, vérnyomásom amikor mérem először ilyen 140 de utána második mérésnél már mindig 120-130 között van. Szülők szerint stressztől, meg szorongástól van mivel több családtagunk is pánikbeteg volt. Pánikrohamom már ritkábban van, fejem szokott nyomni néha. Lehet ilyen tényleg a stressztől? Akkorát bedobbant a mellkasom közepe hogy felültem egyből és ilyenkor a torkomban is így érzem a szívdobogást, vagy mintha ilyen levegőt éreznék benne.

Válaszokat előre is köszönöm.



2022. júl. 10. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Én is pánikbeteg voltam és nekem is volt olyan, hogy akkorát bedobbant a szívem, hogy,, felrántott" az ágyból. Szerintem a stressztől meg a szorongástól van, mert félsz ezektől a tünetektől valahol legbelül (én is féltem, néha még most is hajlamos vagyok ráparázni). Próbáld elengedni, bár tudom nem könnyű. Én egy idő után már úgy voltam vele, hogy ha megáll a szívem, akkor megáll, én nem vagyok hajlandó non stop félni meg rezegni, hogy jajj mi lesz, ha... Mivel én attól voltam betojva, hogy a szívemnek van baja.
2022. júl. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt extrasystolénak hívják és nem ártalmas dolog. Én is érzem néha, inkább sportolásnál, de régen én is pánikbeteg voltam, akkor gyakrabban és durvábban volt, szóval biztosan összefügg a stresszel. Kívánom, hogy hamar elmúljon a pánikbetegséged, nekem majdnem 10 évig volt, kb. 24 éves koromig. Akkor rájöttem, hogy felesleges olyan dolgokon idegeskedni, amikre nincs ráhatásom, mert ezzel tönkreteszem az életem. Azóta teljesen jól vagyok szerencsére, nem kellett hozzá se orvos se gyógyszer. Nálad mi váltja ki a pánikot?
2022. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hipochondria. Régebben is volt de akkor jártam pszichológushoz általános sulis időszakban és megjavultam, de úgy tűnik most visszaestem.
2022. júl. 12. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Ó, nálam meg pont fordítva. A pánikbetegség búcsúajándéka a hipochondria.

#1

2022. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!