Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bajt jelezhet ez a szívdobbanás?

Bajt jelezhet ez a szívdobbanás?

Figyelt kérdés
Most volt velem egy olyan, hogy mintha félre vert volna a szívem, vagy plusz dobbanás lett volna, és most meg mintha kicsit nehezebben kapnék levegőt .

2021. jún. 27. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"most meg mintha kicsit nehezebben kapnék levegőt"

Szerintem ez már inkább pánik.

Egy szokványostól eltérő szívösszehúzódás semmit sem jelent.

Amennyiben gyakrabban történik, az sem jelent feltétlenül problémát. Teljesen egészséges emberekben is gyakran fordul elő. Túlzott stressz, alkohol vagy kávéfogyasztás, dohányzás, pajzsmirigy túlműködés... és természetesen szívbetegségek is okozhatják.

Akkor kell kardiológiai vizsgálat, ha túl gyakran fordul elő vagy a családban már történt szívinfarktus.

2021. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nálam ez gyakran megtörténik, nem tudom az okát.
2021. jún. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Oh, akkor lehet a szervezetem kicsit megijedt, és ezért volt ez a nehézlégzés ?
2021. jún. 27. 21:54
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Még túlzott stressz, alkohol, kávé, dohányzás vagy pajzsmirigy túlműködés se kell hozzá, mindenkinek jópár extrasystoléja van naponta, teljesen egészséges embereknek is, mindenkinek. Ezeket van, aki megérzi, van, aki nem, egyénfüggő. Az extrasystolékkal akkor kell foglalkozni, ha nagyon sok van belőlük valakinek, a nagyon sok azonban ebben a vonatkozásban napi pár tízezret jelent, a napi százas és ezres előfordulási nagyságrenddel se kell foglalkozni, de nyilván aki olyan alkat, hogy inkább megérzi őket, ő azért a napi pár százat, vagy pár ezret azt már rengetegként éli meg, de hangsúlyozom, a napi tízezres nagyságrend az, amivel már foglalkozni kell.
2021. jún. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyenkor megijedsz és arra gondolsz, hogy mi van, ha valami súlyos dolog történt veled és elkezdesz szorongani/pánikolni. Mindkettő okozhat nehézlégzést. Ha fél óra után már nincs is nehézlégzésed, akkor egy kis ijedségen kívül nincs bajod. (1#)
2021. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
4-es vagyok, a hitelesség kedvéért azért hozzáteszem, kardiológus rezidensként, rövidesen szakorvosjelöltként írtam a választ.
2021. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6 Lenne egy kérdésem
2021. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy offolok, de a kérdezőnek is segítségére lehet
2021. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
parancsolj
2021. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajog és nagyon feszül szívtájékon, ez mitől lehet?
2021. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!