Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Férfiként mellrák? Vagy mi...

Férfiként mellrák? Vagy mi lehet ez a csomó?

Figyelt kérdés

Nem nagyon fogdostam magam ott egyébként, de tegnap éjjel észrevettem, hogy érintésre fáj a mellbimbómtól kb. 5 cm-re. Aztán egyből kitapintottam egy fájdalmas csomót ami nem volt ott! Hát bepánikoltam, hogy kész itt a vége.

Ma el is mentem orvoshoz Mupirocin Infectopharm nevű kenőcsöt írta fel nekem. Azt mondta kenjem ezzel, ha lázas vagyok azonnal menjek vissza, ha csütörtökig nő akkor sebészet.

Nem mondta, hogy mi lehet az...

Olvastam olyat, hogy a rák az nem szokott fájni, de nem vagyok képben a témában hiszen férfi vagyok.


29 F



2022. júl. 11. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem egy egzakt tünet, hogy nem fáj. Fájhat is meg nem is. Előre nem kell aggódni emiatt, lehet nyirokcsomó is.
2022. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én tényleg azt ajánlom az ÖSSZES gyik olvasónak, hogyha rákhoz hasonló dolgot diagnosztizálnak magukon menjetek el dokihoz, kérlek... minél előbb kiderül annál jobb, bármi is legyen az, mégha csak nyirokcsomó megnagyobbodás is... legalább megnyugszol hogy nem rák, mi innen nem fogunk tudni segíteni <3
2022. júl. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, a férfiaknál ritka a mellrák, a te életkorodban pedig még sokkal ritkább.

Az összes mellrákos beteg kb. 1-2 % férfi, és általában középkorúak vagy idősebbek.

Ettől függetlenül mindig, minden panaszt ki kell vizsgáltatni, és meg kell keresni az okát.

Ha volt a családban, közvetlen hozzátartozónál emlőrák, prosztatarák, hasnyálmirigyrák, petefészekrák, akkor sajnos lehet esély a genetikai érintettségre.

Sok olyan elváltozás van, ami nem rosszindulatú, de ezeket is figyelemmel kell kísérni. Ne aggódj, és jobbulást, ha nem múlik a dolog, menj tovább kivizsgálásra.

2022. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Elmentem orvsohoz, de csak valami krémet írt fel rá, aztán meg menjek vissza később.

2022. júl. 13. 11:32
 5/6 anonim válasza:
Végül mi volt az?
2022. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valószínűleg a csomó Lipóma. Nagyon sok embernek van, kisebb nagyobb elváltozás.
2023. máj. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!