Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ciklus miatti mell fájdalom,...

Ciklus miatti mell fájdalom, vagy más?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kb 2 hónapja kezdődött, hogy a mellem fáj. Az első hónapban csak pár napig fájt majd elmúlt. Most jelenleg 1 hete fáj a mellem, hol kevésbé, hol nagyon. A fájdalom mértéke csak az egyik mellemre jellemző, a balra. A másik nem fáj. Csomót nem érzek. Eddig azt hittem menstruációs fájdalom, de most azt gondolom ennyire érzékenynek nem kellene lennie. Sose fájt eddig még. A fájdalom néha szúró jellegű, de álltalában állandó tompa, sugárzó fájdalom a karomba, hónajba.

Jelenleg megvárom a menszeszem végét, ha nem múlik orvoshoz megyek. Mással is előfordult ilyen? Eléggé tartok a mellráktól, mert a családba sajnos előfordult.



2021. aug. 23. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Velem előfordult ilyen, viszont én magamon kitudtam tapintani -mint később kiderült rizsszem méretű- csomót.

Először felesleges nagyon aggódnod, lehet nyirokcsomóból sugárzik oda a fájdalom, de az is lehet hogy bedurrant a mirigy. Ha ciklus végén vagy, lehet pms is. Az orvost érdemes felkeresni, beutalhat ultrahangra, ahol meglehet nézni van-e valami baj.

Ha családban volt daganatos eset, akkor ezzel kapcsolatban érdemes vizsgálatokat végezni, hogy egyáltalán mekkora esélyed van arra, hogy nálad is kialakuljon.

2021. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt a viszgálatott hol lehet elvégezni? Elfelejtettem a korom leírni. 21 éves vagyok.
2021. aug. 23. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Asszem BRCA1 és 2 a genetikai vizsgálat, de ebben orvos tud segíteni.

Én 20 voltam mikor éreztem, kor ilyen szempontból mindegy, 18 évesen is lehet rosszaindulatú elváltozás de lehet hogy 80 évesen se.

Inkább a genetikai hajlam miatt javasolnám, ha lehet ilyen tb-re kérni. Meg gondolom az orvos is fogja mondani, hogy évente érdemes UH-ra járnod, ha családban volt daganat. Viszont előtte tényleg ne parázz emiatt.

Ha észre is vesznek valamit, akkor elküldhetnek másik uh-hoz hasonló vizsgálatra, biopszia is lehet. Nem kell magad azonnal eltemetni :)

2021. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem neked végül milyen daganatod volt? És hogy fájt-e? Vagy más tüneteid voltak-e?
2021. aug. 23. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!