Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Soboreás keratózis gyakran...

Soboreás keratózis gyakran eltűnik magától? Lett rajtam egy nagy kinövés. Kb 1 forintos nagyságú. A bőrgyógyászaton soborreás keratózisnak diagnosztizálták ami egy jóindulatú elváltozás.Úgy nézett ki mint egy anyajegy.

Figyelt kérdés
Műtötték volna megelőzési celzattal. De a műtét előtt pár nappal eltűnt a kinövés. Elkezdett kiszáradni és 2 hét alatt összetöpörödött majd leesett. Más is járt már így? Nyoma nem maradt csak egy alig észrevehető halvány folt. Kíváncsi lennék mi lehet erre az orvosi vélemény. Sajnos ahol voltam telefonon nem lehet elérni az orvost, visszamenni meg nem akarok mert minimum 2 órát kell várni és munkaidőben van, nem akarok ezért szabadságot kivenni.

#anyajegy #Soboreas kreatózis
2022. júl. 14. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen.

Hány éves vagy?

Néha leesik, esetleg máshol is előjön.

Óvatosan napozz.

2022. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
45. Egyébként pont olyan helyen volt ahol nem is nagyon éri nap.
2022. júl. 14. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:
2022. júl. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2022. júl. 14. 16:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha ez egyszerr megjelenik, terjedni fog.

Általában hason, háton, arcon.

Nagyjából ennyi idős koromban jelent meg nekem is.

Külföldön éltem és egy közismerten jó bőrgyógyászt kerestem fel.

Azt mondta, nem kell miatta aggódni, de nagyon hosszadalmas és drága kezeléssel eltüntethető. Végülis lemondtam róla.

Jelenleg 5-6 ilyen van rajtam, egyik-másik időnként "lekopik".

2022. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én egy szimpla műtétre lettem kiírva a bőrgyógyászati klinikára. Csak eltűnt mire műtötték volnam.Ez nem szemölcs ami terjed. Nem vírus okozza. Szerintem kevered őket.

Nekem egyébként ez az egy volt de szerencsére ez is elmúlt.

2022. júl. 16. 12:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem szemölcsről beszéltem. Bár nevezik időskori szemölcsnek, esetleg időskori anyajegynek.

"A szeborreás keratózis vagy időskori szemölcs úgyszintén eltávolítható elektrokauterrel (vagy akár fagyasztással is), itt azonban nem kell tartani a bőrdaganatok kialakulásától, hiszen a hámsejtek ártalmatlan, jóindulatú elszaporodásáról van szó. Az időskori szemölcsök általában barna vagy sárgásbarna színűek, kerek vagy ovális alakúak: ezeket a bőrelváltozásokat főként esztétikai okokból érdemes eltávolíttatni."

2022. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sikerült végig olvasni a fenti cikket. Nekem is sikerült. ;)
2022. júl. 16. 13:07
 9/10 anonim ***** válasza:

A linket is én küldtem.

Itt csak ketten "beszélgetünk".

Kint is, itthon is szeborreás keratózist diagnosztizáltak.

Néhány év alatt megjelenik 1-2 újabb, és néhány év alatt "leesik" egy.

2022. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Remélem nekem nem jelenik meg több. Bizom benne hogy csak rossz helyen volt és az irritácio miatt lett.
2022. júl. 16. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!