Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ebben az esetben mit kellene...

Ebben az esetben mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Július 3-án kezdődött.Olyan érzés mintha le lennék szedálva, legyengülve. Ez az állapot lassan két hete tart. Ez idő alatt fogytam 3 kg-ot. 10éve 70kg vagyok, ezért aggaszt ez a mostani indokolatlan fogyás. Nem nagyon van étvágyam. Félek hogy nehogy leokémia legyen. A tünetek közül,amit irnak leokémiára ezek vannak meg: gyengeségérzet, indokolatlan fogyás,hasam jobb oldala fáj, enyhe izületi fájdalom is van a lábamban, illetve az egyik fogam is nagyon érzékeny lett fogmosásnál.


Időközben a bőrgygyászaton találtak egy basaliomát.( bőrdaganat) Az orvos szerint csak rosszul hangzik. Még ha várnék a levétellel akkor sem lenne probléma azt mondta.


Ezt a bőrelváltozást már akkor diagnosztizálták mikor előtte már 1 hete rosszul voltam. Tehát nem a basalioma tényétől érzem magam rosszul. Ha ez a diagnózis után lettem volna rosszul, akkor nyugodt lennék,mert biztos csak a műtét miatt stressz lenne az oka. De már a rosszullét előtte is fenállt.


Ma este van időpont, hogy leműtik a basaliomát. Viszont aggódom ha leműtik , varrat lesz benne és ha esetleg leokémias vagyok akkor varattal a kezembe tudnak e majd vért venni, illetve a leokémia gyógyulási esélyét is gátolná-e ha megműtetném a bőrelváltozást már most.


A kérdés az hogy Ti mit csinálnátok? Elhalasztanátok a basalioma levételt és inkább előtte elmennétek részletes kivizsgálásra és csak utána foglalkoznátok a bőrelváltozással? vagy pedig leműtetnétek a basaliomát amint lehet és utána mennétek kivizsgálásra. vérvétel stb?


Ez az egész szöveg tudom hogy kicsit hipohondernek látatt engem. Nem érzem magam annak, gyerekkoromban volt 9db műtétem,emiatt van ez az aggódás ha néha valami bajt érzek.


Köszönöm előre is a segitséget.



2022. júl. 15. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vetesd le, ne aggódj. Vért a másik karodból is tudnak venni. Ha a vérképed rendben lesz, akkor a leukémia kizárható. A vérkép eredményével beszéld meg a háziorvosoddal a tüneteket.
2022. júl. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyengeségérzet utalhat vérszegénységre is.
2022. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Keress fel egy pszichologust mert nem leukémiás vagy hanem mentálisan nem vagy rendben.

Édes istenem mi köze a baselomának a leukémiához. Vettesd le minél előbb!! Akkora varrat nem lesz ott. Pár perc a műtét. Max 2 öltés. Semmi az egész. Áttétet nem szokott ez adni emiatt ne aggódj. Milyen elborult gondolkodás ez, hogy bágyadt vagy 2 hete az csak leukémia lehet. 🙈 Jézus mária.

Nem vagy leukémaiás ezt most boritékolom neked. Ettől függetlenül menj el vérvetelre különben úgysem nyugszol meg. Miért ne tudnának vért venni? Mindkét karod hajlatában megműtenek? Elárulom kézfejből még akkor is lehetne vért venni. ;) Ne aggódjál már. Nem lesz semmi bajod.

2022. júl. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
49%
Ez nagyon úgy hangzik, mint egy mellékvese kifáradás. Az éjszakáid rendben vannak?
2022. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hgwell ***** válasza:

Vérvétel.

Aztán menj ki strandra és egyél egy doboz joghurtot egy friss meleg zsemlét és zöld salátát majd nyugtasd le magad vizsugar alatt egy pár percig.

Leukémia... Odaadom a csontom neked ha az a betegséged. Szavamat adom de az a baj nem lehet mert csak közeli hozzátartozó adhat.Más génünk van.a vércsoportom B-RH negatív

Leukémiások pedig nem gyógyulnak meg általában.Sajnálom.

2022. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hgwell ***** válasza:
Ja bocsanat.ne vervetel utan mert nem tudni mennyire fogsz szedulni.
2022. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hgwell ***** válasza:

Korod, nemed? Ha 80 vagy akkor már mindegy.

Én 36F.

2022. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már megint ez a cirkusz meg a leukemiával? Hanyadik kérdést írod ki a héten? Nem unod még?

Fogd már fel hogy nem vagy leukémiás.

2022. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!