Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? Tegnap jelent...

Mi lehet ez? Tegnap jelent meg a páromon jó pár ilyen folt, mára lett +2.

Figyelt kérdés

[link]


Nem fáj neki és nem is viszket. Csak szabadstrandon volt fürdés, de már előtte is látható volt.


2022. júl. 15. 10:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Közben ahogy keresgéltem a csalán kiütésre találtam rá, hogy ez az lehet talán.
2022. júl. 15. 10:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csípte meg kullancs? Orvoshoz kellene mennie.
2022. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem 20 éve vannak csalánkiütéseim, az nem ilyen. Összefüggő, nagy területű is lehet, irtózatosan viszket, ahogy vakarod, annak mentén terjed tovább, mivel a hisztamin miatt az erek áteresztő képessége megnő. Onnan ismered fel, hogy van egy világosabb folt a közepén és körülötte pirosas, nekem legalábbis ilyen (de nagyrészt kisebb és könyék-térd-állkapocs-bütykök a kialakulási helyek).


Ez inkább tűnik nekem kullancscsípésnek és Lyme-foltnak.

2022. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem találtunk benne sehol kullancsot. Én magam néztem át teljesen minden létező hajlatot is! Felhívtunk magán bőrgyógyászt, de csak 2 hét múlvára tud időpontot adni. Azt az infót kaptuk, hogy menjünk el sürgősségire, aztán ha azt mondják ez más és nem az még mindig jobb, mintha gáz lenne. Így most a nyaralás félbe marad és hamarosan elindulunk a sürgősségire. Köszönöm a válaszaitokat és a segítséget! Kedves volt Tőletek!
2022. júl. 15. 14:16
 5/7 A kérdező kommentje:
Voltunk sürgősségin annyival le lett tudva, hogy ez túl lett reagálva és semmi köze a lyme kórhoz. Be se hívták a páromat a sürgősségire csak egy 30as doki vizsgálta meg azzal, hogy miért pánikol, és hogy vegyen gyógyszert, aminek ő se tudja a nevét de a fenistil az mehet
2022. júl. 15. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy leírtad az eredményt. Az orvos viselkedésére nem találok szavakat.
2022. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak hát potyára utaztunk 130km-t.
2022. júl. 15. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!