Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki megnézné a hallásteszt...

Valaki megnézné a hallásteszt eredményem? A doki semmit nem mondott.

Figyelt kérdés

Már lassan 7 hónapja állandóan zúg a jobb fülem,és gondoltam,hogy elmegyek vele egy fül orr gégészetre, hogy mi lehet ez. Ott megnézték az arrom,és a dobhártyám ami elvileg rendben van. De a doki elküldött egy hallástesztre,meg is a hallásteszt,amit mindjárt csatolok is! Szerintetek ez jó? Mégis mitől zúghat állandóan a fülem,ha minden “oké”? 18 éves vagyok,nem dohányzom/fiú. Ha esetleg van hallásvesztésem az helyre jöhet? Vagy esetleg menjek tovább más orvosokhoz is?


[link]


Véleményetek várom! Esetleg tippeket is..

Egyébként kaptam egy gyógyszert ami elvileg jó a zúgásra,de semmit nem használ.”Betaserc” a neve.



2022. júl. 18. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakember, de úgy látom, nagyon halk hangokat is hallasz. Itt tájékozódhatsz:

[link]

A fülzúgáson nem mindig tudnak segíteni, egyelőre ne figyelj oda rá. Az odafigyelés egyes esetekben erősítheti a zúgást. (Nekem bevált ez a módszer, 4 éve van fülzúgásom, már meg se hallom, nem törődök vele, én is jól hallok. Én gyógyszert nem kaptam rá). Ha nem jó a gyógyszer, menj vissza az orvoshoz, mert feleslegesen nem érdemes szedni. Esetleg mondta, hogy mennyi idő alatt hat (előfordulhat, hogy nem rögtön)?

2022. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

0 dB lenne az, amit a "normál" ember hall.

Nálad gyakorlatilag 5-10 dB csökkenést mutat a mély és közép hangtartományra, ami ismerve a hazai egészégügyet simán lehet mérési pontatlanság, valamit senkinek sem átlagos a hallása.

Ez szerintem tökéletes eredmény

2022. júl. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tökéletes. -20dB a minimális csökkenés, ami számít valamit

A tipikus halláscsökkenés a magas hangoknál kezdődik, szóval a grafikon jobb oldalán.

Szerintem az életmódodat kéne megnézni.

Étrend

Folyadékok

Alkohol

Alvás

Testtartás

Mozgás stb. Ha valamelyik eltér az átlagostól, írj!

2022. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!