Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívprobléma fiatalon?

Szívprobléma fiatalon?

Figyelt kérdés

Harminc vagyok, alkalmassági vizsgálaton mutatott ki az ekg jobb oldali szívelégtelenséget. Ritmuszavar a háziorvos szerint nincs, de azt mondta, inkább nem találgat, jövő héten megyek maszek kardiológushoz.

Súlyom normális, pia, cigi nincs,fáradékonyság, szédülékenység van.

Eseleg ismertek valakit hasonlókkal, vagy van itt olyan, akinek ilyen bajai vannak?

(Kicsit betojtam. :/ )



2022. júl. 20. 15:39
 1/2 anonim válasza:
58%

Mivel még életben vagy nem kell betojnod, szeritem születésed óta megvan, csak eddig észre sem vetted, vagy nem tudtad miért lehetsz fáradékony.

Pl. Schorbert Norbi is kb 40 évesen esett át szívműtéten, elváltozás miatt ami születése óta vele volt, ennek ellenére "sportolt" is fiatalon.

2022. júl. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

5 éves koromban állapították meg a magasvérnyomást, szívritmus zavart ami mostanra már valószínűleg szívelégtelenséggel is jár (most megyek majd dokihoz ha a pénz és az egészségem engedi). Súlyom picit túl súlyos de most hirtelen fél év alatt 40-50kg-ot adtam le az orvos szerint. Pia és cigi nincs és nem is akarok, elég az itthoni cigit szívnom ami a konyhából átjön a szobámba xDD

Fáradékonyság, szédülés/émelygés elég erősen van. Szóval ja ha örökölt akkor már akár kiskorodban is kijöhetnek ezek a nyavaják..

A lényeg kezeltetni kell, ha kezelik is akkor nem mindegy hogy, mert ha átlagosan akkor elterjedhet/károsíthatja a szervezeted.. Kiskoromban olyan 10-12 éves körül 120-135-ös vérnyomásom volt neugológus professzorhoz jártam Szegedre szinte minden évben és majdnem mindig ezért kellett évet ismételnem, de szerencsére pont nem lett meg az a mennyiségű hiányzás.. Aztán 16-18 éves korom körül már 130-150-es vérnyomás, 18-21 éves koromban 150-180, most meg már 27-et töltöttem novemberben de ez kb 23 éves korom óta 180-230 között van nyugodt állapotban is az átlagom. Régen is volt 220 ami már agyvérzés és társaival jár és egy felnőttnél is durva nem hogy egy kisgyereknél de az csak nagyon ideges állapotban, most viszont nyugodt állapotban is, azért mondom ez nem játék, főleg ha örökölt (sajnos kb minden ilyen sz@rt lehet örökölni).. :(

2023. febr. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!