Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki tüdőrákos, végstádiu...

Ha valaki tüdőrákos, végstádiumban, akkor vele mit kezdenek?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a tüdőrákos emberek megfulladva halhatnak meg. Nos, azt nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet tenni a nagyobb szenvedés elkerülése érdekében. Elaltatják? Morfiumozzák? Mert elég szörnyű lehet megfulladni
2022. júl. 22. 01:40
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Anyumat így vesztettem el. Lassan leállt a légzése. Morfiumot az áttétek miatti fájdalomra kap, altatás nincs. Mi otthon csináltuk végig. Azóta az életem értéktelen, alig várom hogy mehessek én is.
2022. júl. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Fájdalomcsillapítókat kap.

Lehet hogy valakinek egyszerűen leáll a légzése, nem feltétlenül megfulladva hal meg.

2022. júl. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
#1:Nálunk ugyanez volt. Utolsó 3 nap az gyakorlatilag vegetativ állapot volt. Előtte az volt, hogy sokat köhögött, folyamatosan egyre kevesebbet kapott levegőt, aztán egyre többet aludt és utána egyre jobban lassult a légzése, mígnem leállt. Persze vannak fulladási rohamok, de úgy konkrétan nem abban hal meg, hanem egyszer csak összeomlik a keringés, egyre kevesebb az oxigén. El nem altatják amúgy, morfium tapaszt írnak fel a fájdalom miatt, vagy injekcióban adják, de azzal az a baj, hogy az is lassítja a légzést.
2022. júl. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manócska1 ***** válasza:
75%
anyukám is,állítólag megfulladt a kórházban. már hallucinált és szörnyen sovány volt. végstádiumú áttétes volt szegény,de neki vesedaganattal kezdődött.de a tüdeje sem működött rendesen,sajnos nem tudott leszokni a dohányzásról..
2022. júl. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Részvétem nektek!
2022. júl. 22. 10:18
 6/7 Manócska1 ***** válasza:
41%
köszönjük!
2022. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Köszönöm!
2022. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!