Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan akinek epeköve volt...

Van olyan akinek epeköve volt és csak tompa fájdalmat érzett ?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy az epeköveseknél a fájdalom szinte kibírhatatlan . Most is a gyakorin olvasgattam és csak ezt írták.

Nekem viszont hónapok óta tompa fájdalom van a bordám alatt baloldalon.

Elviselhető, egyáltalán nem vészes. Van mikor akár 1 hétig is fáj, aztán elmúlik és 1-2 hétig semmi, majd újból kezdődik.

Ilyenkor, mint írtam, akár 1 hétig is marad a fájdalom, de van mikor csak 1 napig.

A házi orvosomtól kértem beutalót hasi ultrahangra.

Meg is lepődtem, szó nélkül kaptam.

Persze ez csak emailben történt, nem éppen az az orvos aki meg is vizsgálja a beteget, erősen tartja magát még mindig a távgyógyításhoz.

A beutalóért be kellett a rendelőbe mennem , de ott is csak az asszisztense nyomta a kezembe a papírt, esélyem sem volt, hogy a dokitól kérdezzek pár dolgot ezzel kapcsolatban.

A papírra rá van írva kérdőjellel az epekövesség orvosi neve.

A beutalóval az illetékes szakorvoshoz október 3.-ra kaptam időpontot, szóval az még 3 hónap.

Szóval mint írtam, másnak is volt olyan, hogy epekő esetén a szúros elviselhetetlen fájdalom helyett csak tompán érezte ?



2022. júl. 24. 14:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam, nem a bal, hanem a jobb oldalon érzem a fájdalmat.
2022. júl. 24. 14:23
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet epekő! Sok esetben az epekő semmi fájdalommal nem jár, és az emberek úgy élik le életüket, hogy nem is tudnak róla. De azért a legtöbb esetben fáj.


Nekem is volt kb 2 éve, én is voltam ultrahangon, nekem se volt erős fájdalmam, inkább tompa, de sokáig tartott, akár napokig is.


Iszol elegendő vizet? Mert mielőtt nekem kialakult volt, hogy egy nap 1 liter vizet sem ittam. Kaptam valamilyen orvosságot, azt szednem kellett kb. 1-2 hétig, diétáztam is kicsit és minden rendbe jött. Mostmár figyelek a rendes folyadékbevitelre is, és nem is volt azóta problémám.

2022. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !

Nekem is van mikor napokig tart a fájdalom, de utána napokig semmi.

Kb.2 liter vizet iszom naponta.

Akkor nálad nem is volt szükség műtétre ?

2022. júl. 26. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem volt szükség műtétre. Erre nem minden esetben van szükség, csak akkor, ha az epekő eltömíti az epevezetéket, akkor eltávolítják az epét.
2022. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szeptember közepén okosabb leszek én is :)
2022. júl. 26. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!