Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális a 120-as nyugalmi...

Normális a 120-as nyugalmi pulzus?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Február óta a nyugalmi pulzusom 100-140 között mozog. Általában 120. Az elején napokig rosszul voltam tőle, akkor sürgősségin 146 volt. Az orvosok nem találtak akkor semmit, teljesen egészséges a szívem. Állítólag lelki eredetű, de a nyugtató teák és gyógynövényes készítmények nem okoznak maradandó hatást. Már kezd elegem lenni belőle, mert néha be is szúr,sokszor fáradt vagyok, ideges vagyok tudatalatt, pedig minden rendben olyankor. Valakinek volt hasonló? Mi a véleményetek mit tegyek?

18/L



2022. júl. 24. 20:56
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
#20 alig kávézok, az meg amúgy se a pulzust viszi fel hanem a vérnyomást. Az meg tökéletes mindig. Nagynéném kávéfüggő, és mikor méri a vérnyomását neki sosem magas a pulzusa(60-70) inkább a vérnyomása az.
2022. júl. 24. 21:28
 22/29 anonim ***** válasza:
Engem viszont érdekelne, mert szokott fájni a fejem, és nekem is 100 feletti a pulzusom általában. Nem tudom hányás írta már, hogy vele is ez volt. Ha látod dobj egy privátot.
2022. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
A 100 feletti nyugalmi pulzus nem normális, a háziorvoshoz be kell jelentkezni, hogy vizsgálja ki az okát.
2022. júl. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Amúgy a kávé pedig nem a vérnyomást emeli, csupán kis mértékben.

Lehet, hogy pánikbetegséged van. Sajnos nem ritka dolog.


Esetleg pajzsmirigyed nézték? Fogytál mostanában? A magas pulzus ugyanis pajzsmirigy túlműködésre is utalhat. Illetve vashiányra vagy egyéb eredetű vérszegénységre is.

2022. júl. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
idegesség és stressz miatt nem lesz duplája a normális értéknek. energiaitalt szoktál inni? amúgy a korodban előfordul ún. SVPT, ez egy szívritmuszavar amit elég sok minden kiválthat, de magától megszűnik
2022. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Igen, de a PSVT nem 120/min - 140/min frekvenciaával jár , hanem 160- 200-al
2022. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Kaptam ma pulzuscsökkentő gyógyszert és panangin forte-t kálium/magnéziumra.

Azt mondta a belgyógy. szakorvos ha nem viszi le egy hét alatt 80alá akkor jobban megvizsgál.

Mikor meghallgatott akkor teljesen tiszta volt minden.

Szóval hátha.

2022. júl. 25. 20:49
 28/29 anonim ***** válasza:
Vashiány is okozhat szapora szívverést. Azt nézték?
2022. aug. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Most lesz laborom pajzsmirigy gyanúval. A gyógyszer nem vált be, újat kaptam új orvostól mert nagyon levitte a vérnyomásom a pulzust pedig csak alig és amíg szedtem nagyon le voltam gyengülve. Remélem a vérvizsgálat már kideríti mi a baj, kezdek megőrűlni. :S
2022. aug. 3. 21:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!