Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit fognak velem ezután csinálni?

Mit fognak velem ezután csinálni?

Figyelt kérdés
A héten voltam alkalmasságin, magas volt a vérnyomásom. Adott ilyen naplót h vezessem az értékeim, és 3-4 hét múlva menjek a házi dokihoz. Szerintetek a házi doki beutalhat kardiológiára, ha magas az érték(138-145/81-91 a vérnyomásom).?Kardiológián mit csinálhatnak? Teheléses cucc, vagy 24órás? Valaki aki tapasztalt ilyet irja már ide, teljesen magam alatt vagyok. Lehet most jön ki az örökletes betegségként? Viszont meghallgatta a szívem és azt mondta azzal oké minden, de csak 3 hónapra vagyok alkalmas. Segits kérlek, de csak értelmes válaszokkal.

2022. júl. 27. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit magas nem vészes de magas. Iszol eleget/sportolsz?

Igen ad beutalót. Vérkép, szívultrahang, EKG, ezek alapok. Terhelés nem szokott csak ha specifikus a probléma, 24 órás vérnyomásmérést szoktak kérni igen.

2022. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tejó istenn, már most rovázok..lehet h van doki fóbiám, bár nem tudom, hogy létezik e ilyen.


Visszatérve igen. Általában 2 liter fixen meg van. Sportolni nem sportolok ugy intenziven, de sétálni szoktam heti 3xlegalább, addig még összenem jön a 10 ezer lépes. Sajnos túlsúlyom van, és ennél jobban nem akarom magam terhelni. Voltam múltkor endokrinológusnál és ő is javasolta a sétát, de többet nem még kinem derül mi bajom.

2022. júl. 27. 20:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. milyen jellegű munkára jelentkeztél? pl. magasban dolgozni, veszélyes gépet kezelni, buszvezető, akármi?

2. életkorod? kb 20-30 vagy 50-60

3. Nyugi, az adott érték amit irtál, nem szélsőségesen rossz.


A kardiológián valószinüleg egy teljes háttérvizsgálat (családi előzmények stb), EKG, esetleg egy echo, ha valami nagyon gyanúsat találnak akkor egy stressz-teszt-EKG-echo, esetleg egy Holter monitor. Én csodálkozom, hogy nem volt vérvizsgálat, mert pl a magas vérnyomásnál felmerül a magas koleszterin szint lehetősége is, vagy egyéb abnormal érték.

Mindenesetre ne félj, bármit is találnak, nem fognak meggyilkolni a kardiológián. Ezek őrültek, ezek meg akarnak gyógyítani a lefejezés helyett. Szóval ne para.


Az otthoni vérnyomásmérést, ha lehet, csináld nagyjából ugyanabban az időben, de ha pl. kaja után méred, akkor várj legalább 1 órát, mielőtt méred. Vagy ne rögtön azután, hogy felástad a kertet. Ha mélyeket lélegzel a mérés előtt-közben, akkor alacsonyabb értéket kapsz.

2022. júl. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1. Sima éttermi dolgozó

2. Nem soká 31 leszek.


Köszönöm, a válaszokat és a jól eső szavakat! Csak félek, h most jön ki rajtam ez az örökletes betegség, és pont nem hiányzott most az életemből, hisz annyi rossz volt az elmúlt félévben ami megtörtént velem és apummal.. :(

2022. júl. 27. 20:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok: A sétát én ezért nem hagynám abba, mert a túlsúly oka lehet ennek, amit elsősorban mozgással lehet leküzdeni. Fokozatosan azt javaslom egyre többet, ez fontos lenne, főleg ha túlsúlyos vagy.

Nem parás.

2022. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Egyetértek. Mozgás, az nagyon fontos. Séta, az jó, főleg, ha nem a kipufogó gázos főútvonalon sétálsz, hanem mondjuk egy parkban rovod a köröket. Próbálj meg a séta sebességén változtatni. Úgy értem, sétálj 10 percig kicsit sietősen, aztán 10 percig normálisan. Aztán megint kicsit sietősen, megint normálisan. És váltogatsd. Ez egyébként csökkenHETti a koleszterin szintedet is. A minden nap 5000 lépés ilyen sebesség-váltogatással lehet, hogy előnyösebb, mint a heti 3x 10ezer lépés. A napi 3-4 km változó sebességgel jobb, mint a heti 3x 8km andalgás.

A fogyás azért is lenne jó, mert a túlsúly miatt esetlegesen kialakuló inzulinérzékenység vagy magas koleszterinszint is javulni fog, a súlycsökkenéssel arányosan. Még fiatal vagy, ne hagyd el magad. Mint éttermi dolgozó, ne csábulj el a kajáktól sem.


Ha éttermi dolgozó vagy, akkor kevésbé rigolyásak egy 140-es vérnyomással. Valószínűleg kapsz egy vérnyomáscsökkentőt, és majd évente vissza kell menned. Ha darukezelő lennél vagy a tömegközlekedésben sofőr, akkor hamarabb eltilthatnak.


Bármi is történt veled és apuddal, sajnálom, és jobbulást kivánok. Ha apudnak van örökletes szívhibája, akkor én nagyon de nagyon de nagyon javasolom, hogy vedd komolyan a kardiológusi vizsgálatokat, főleg az echo vagy MRI. Ha időben tudjuk, hogy ez és ez van, akkor jobban meg tudjuk előzni a nagyobb bajt. Kicsit olyan, mint a ráknál, ha időben el van kapva, akkor jó eséllyel meggyógyítható.

Remélem, nem dohányzol, mert az kb 30-50-nel növeli a vérnyomást. Próbáld ki. Cigi után 10 perccel ha méred, meg cigi után fél órával, cigi után egy órával, két órával, reggel éhgyomorra az első cigi előtt... Meg fogsz lepődni, nincs is magas vérnyomásod :) Ha nem dohányzol, akkor bocs. Ha dohányzol, azonnal hagyd abba.


Még egy: ha örökletes szívhiba van a családban, akkor a gyerekeidet vagy a leendő gyerekeidet is el kellene vinni szűrésre 12-15 éves koruk körül. Tudod, ha időben tudjuk...

2022. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha rendszeresen iszol, próbáld meg annak is a mértékét és mennyiségét csökkenteni, attól is lejjebb mehet állítólag
2022. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6. válaszoló. Nem dohányzom jó 6 éve. Mikor messzebbre jártam, stresszesebb is voltam, viszont friss éttermi dolgozóként joval soványabb. Nem mondom, h nem a gyors étterem tett rá, de előfordul h igen, plusz abban az évben hunyt el nagymamám. A depresszió miatt is kezdtem enni, érzelmi evéssel folytottam el a fájdalmamat. Gondolkoztam egy pszichológuson is, de majd ha helyre tettek engem a dokik, utána esetleg mikor már tisztább lesz a gondolkodásom és a testem, majd rászánom magam erre is. Sajnos 2 barátnőn kívül más szoros emberi kapcsolatom nincs. Nyilván valamelyest segít h beszélgetek velük, de teljesen más egy szakemberrel végig nyálazni ezeket a bajokat, mint egy civil hétköznapi emberrel.
2022. júl. 27. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Értem. Én is azt hiszem, ha a testi problémák javulni fognak (vérnyomás-súly), akkor mindenképpen fog javulni a depressziód, a közérzeted is.

A dokik is azt fogják mondani (mindegyik), hogy próbálj fogyni. Ha ideges-stresszes-depressziós vagy, pucolj meg egy sárgarépát (én krumplihámozóval szoktam), és nyersen rágcsáld el, az érzelmi-evéssel bevitt felesleges kalóriákat tudod csökkenteni. Akár többet is ehetsz. Vagy almát, jön az almaszezon. Eltelít, és akármennyit ehetsz belóle.

És sétálj. Minden nap.

Gratulálok, hogy eldobtad a cigit, ez már fél siker az egészséghez. És ne félj a kardiológustól, ha a házidoki odaküld. Bár, ez a mértékű vérnyomásemelkedés nem szörnyű, lehet, hogy csak felír egy vérnyomáscsökkentőt, és visszarendel 3 hónap múlva. De semmi esetre se félj.

2022. júl. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne varj a pszichologussal. En is sokat gondolkodtam ezen mire rászantam magam. A stressz is okozhat magasabb vérnyomást. A lelki problemak elobb utobb gazul visszautnek. Egyebkent sem muszaj egybol valasztanod, menj el 1-2-hoz melyik, hogyan dolgozik, tudsz e veluk beszelgetni a problemadrol, mik a modszereik, leheg fel ev is mire talalsz magadnak megfelelőt.
2022. júl. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!