Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ödéma miatti kardiológiai...

Ödéma miatti kardiológiai vizsgálaton mit fognak csinálni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 7. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Le paramétereznek (vérnyomás, pulzus, szaturáció), aztán egy EKG, és egy szív ultrahang.

Majd kiértékelés.

2021. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb esetben először kikérdeznek, majd csinálnak egy egyszerű EKG-t és egy ultrahangot. A probléma oka várhatóan az ultrahangon fog kiderülni.
2021. febr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt mindet egy napon csinálják meg?
2021. febr. 8. 03:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, folyamatosan egymás után, mindegyik csak pár perc.
2021. febr. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó. Köszi szépen a segítséget!
2021. febr. 8. 06:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit.
2021. febr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd ird meg mi volt! :)
2021. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7. Köszi az érdeklődést, igazán aranyos vagy!


Úgy volt, ahogyan a hozzászólók is leírták.


Először be kellett mennem egy vizsgálóba, ott nem volt orvos, de a helyiség egyik ajtaja az orvosi szobára nyílt.


Az első vizsgáló helyiségben egy hölgy bokán, csuklón és mellkason EKG-t csinált. Ehhez meztelen felsőtesttel kellett egy vizsgáló ágyra felfeküdni.

Már nem tudom, hogy ez előtt, vagy után pár kérdésre kellett válaszolnom, olyasmikre, hogy volt-e a családban szívbeteg, fogyasztok-e alkoholt, dohányzom-e.


Szintén feküdtem még, amikor elvégezte a vérnyomásmérést. 100/60 lett, kérdezte, hogy mindig ilyen-e. Hát igen. Volt olyan, hogy hibát jelzett a vérnyomásmérő (digitális), mert nem tudta megmérni...


Még mindig feküdtem, amikor a hölgy odahozott egy pár cm-es kis készüléket és azt hittem, hogy az ilyen vércseppből valamit megállapító dolog és attól én nagyon félek, így - magamhoz képest - nagyon gyorsan kezdett verni a szívem - de aztán kiderült, hogy pulzus- és oxigénszint mérő... Szóval így szerintem jóval magasabb lett a pulzusszám, mint amúgy lett volna!


Azután ebből a helyiségből kijöttem - természetesen azelőtt felöltöztem. ;-)


Később a másik helyiségbe kellett bemennem, ott az orvos és segédje voltak.

Az orvos is feltett néhány kérdést, valamint megnézte, hogy az előzőekben végzett vizsgálatok eredménye mi lett.


Először felül kellett levetkőzni, meghallgatta - gondolom, hogy a - tüdő- és szívhangokat.

Azután alul kellett levetkőzni és megnyomkodta az alhasat, majd megnézegette a lábakat, meg is nyomkodta.


Egyébként amikor a vizsgálat volt, akkor pont nem voltak ödémásak a lábaim. (Amúgy 5-6 napig combok, lábak, lábfejek brutálisan durván ödémásak voltak, pár héttel ezelőtt és még most is előjön ez, ha sokat ül)


Végül is az orvos azt mondta, hogy valószínűleg nem szív eredetű az ödéma, de még 2 vizsgálat kellene. Az egyik - mint kiderült - fizetős (16000.- Ft) abban a megyében, ahol én lakom; a másik egy szívultrahang, amire március végére kaptam időpontot.


Korábban volt egy trombózis (azt hiszem, artériás), azért kellenének még a vizsgálatok.


A vizsgálatok összességében nem teltek sok időbe, de nagy volt a csúszás, így összességében sok időt töltöttem ott. (Időpontra mentem, de sokat kellett várni.)

2021. febr. 10. 12:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Orulok, hogy gordulekenyen ment minden.

Az botranyos, hogy a szivultrahanhot nem rogton, helyben csinaltak meg...

A masik, hogy fizetos vizsgalat... Ah, elkeserito.

Hany eves vagy ha nem titok?

2021. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, az tényleg furcsa, hogy fizetős a vizsgálat és én sem örülök, hogy a szívultrahangot nem csinálta meg, ráadásul elég kései az időpont.


Középkorú vagyok, de ritkán megyek orvoshoz, ezért nem is voltam képben ezekkel a vizsgálatokkal (sem).

2021. febr. 10. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!