Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 májcisztám van (25 mm, 17...

3 májcisztám van (25 mm, 17 mm és 10 mm), gyógyszergyárban dolgozom 14 éve (irodai részen, de a hormonüzem mellett, és elég érdekes szagok jönnek be vagy ha elmegyek mellette). Ezt okozhatja-e az egészségtelen környezet a cisztákat?

Figyelt kérdés

Nyugi nem akarom beperelni a céget, csak kíváncsi vagyok, hogyha elmegyek onnan, akkor van esély, hogy ezek felszívódjanak?

Azért is kérdezem, mert ott készítik a nőgyógyászati hormontablettákat mellettünk és tudom senki nem hiszi el, de kemény szagok vannak az üzem közelében, ami néha bejön hozzánk is (az üzemi dolgozók között nagyobb a rákosok aránya, ez köztudott tény, főleg a hormonnál).

Tudom, hogy ez nem rák, viszont mivel gyógyszert nem szedek rendszeresen (csak ha nagyon indokolt, erős fejfájás, láz esetén, fogigátlót soha nem szedtem!), normálisan étkezem, nem iszom, nem dohányzom, ezért nem tudom elképzelni, hogy mitől lehet. Apunak, anyunak tuti nincs, mivel idősebb korukra tekintettel voltak már hasi ultrahangon és nekik nincs ilyen problémájuk.


2022. júl. 29. 06:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy nem veleszületett, mert tizenéves koromban volt egy hőemelkedéses időszakom és ott össze-vissza vizsgálgattak (és utána elmúlt a hőemelkedés magától) és volt hasi ultrahang és ott nem volt semmi ciszta.
2022. júl. 29. 07:01
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Tizenéves korod óta már böcen kialakulhatott, az semmit nem jelent, hogy akkor nem találtak cisztát nálad.

Egy gyógyszergyárban semmiféle káros anyag nem kerülhet ki a levegöbe, mert zárt soron készülnek.

Szagoktól nem lehet betegséget kapni, de ha netán mégis, akkor is legfeljebb a tüdödnek lehetne problémája.

2022. júl. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig beszélj az üzemorvosoddal, ha van valamilyen összefüggés, neki hivatalból tudnia kell róla.Egyébként a szag az nem valami megfoghatatlan dolog, ott anyagi részecske is van, méghozzá olyan, molekuláris nagyságban, ami belélegezve a testünk bármely pontjára eljuthat.
2022. júl. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj 2. ne mond már, hogy nem kerül a levegőbe, te még nem dolgoztál akkor ilyen helyen. Nagyon durva szagok vannak, főleg, amikor bizonyos gyógyszereket gyártanak, van, hogy büdös záptojászag van, volt, hogy gázszaghoz hasonló, ammónia szag is nagyon gyakori. Ne legyünk szemellenzősek, tudom, aki nem ilyen helyen dolgozik, az azt hiszi, hogy huhh, de betartja minden gyár a követelményeket, hát próbálja, de sajnos itt gyártás van. Van amúgy szellőző az épületeken, belső keringtetés van, én bent is jártam már az üzemben, nincs ablak, hanem belső keringetetés van és szellőző, amin keresztül kiengedik a dolgokat, persze van szűrő meg ilyenek, de a durva szagok kikerülnek a levegőbe. Volt, hogy a párom jött értem és a parkolóban lehetett érezni a szagokat, még ő is érezte. Nem mindennap durva, van amikor kevésbé érezni, időszakos, nagyon attól függ milyen gyógyszert gyártanak épp.
2022. júl. 29. 09:05
 5/6 A kérdező kommentje:

Épp ezért is mondtam, hogy sokan nem hiszik el, amíg nem dolgoznak ilyen helyen, hogy itt bizony vannak szagok, ezt elfogadja, aki idejön dolgozni. Párom se mindig röhögött, amikor mondtam, hogy megint milyen büdös volt, hogy áhh, ti az irodában dolgoztok meg te , aztán amikor jött egyszer és megcsapta az orrát, akkor mondta, hogy húha lehet nem itt kéne dolgoznod.

Nem a szagoktól kapsz betegséget, nem vagyok hülye. Szerinted a levegőben a vegyi anyagoktól nincsenek veszélyes dolgok?

Véletlenül vizsgálják a pajzsmirigyhormon értéket is gondolom, vérvétellel, meg minden évben orvosi vizsgálatnál nézik a pajzsmirigyet, érdekes a párom és két barátnőm normál irodában dolgozik és érdekes sose tapizták a pajzsmirigyét, hogy nincs-e valami elváltozás.

2022. júl. 29. 09:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Jav.: Párom se hitte el, mindig röhögött.
2022. júl. 29. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!