Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fokozott éjszakai izzadás?

Fokozott éjszakai izzadás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, azzal kapcsolatban szeretném meghallgatni a véleményemteket/tapasztalatotokat, hogy szerintetek mitől jelentkezhet mondhatni spontán intenzív izzadás éjszaka? Részletesen leírom miről van szó. Enyhe lázzal és fáradtságérzettel meg étvágytalansággal indult ez a betegség, és semmilyen jelentőséget nem tulajdonítottam neki amíg rá 2 nappal éjszaka olyan szinten leizzadtam amilyet még soha nem tapasztaltam. Tapadt rám a ruha mindenhol, mintha csak fürödtem volna, muszáj volt lezuhanyoznom, majd megpróbáltam visszafeküdni de hamar rájöttem hogy az ágyneműt is cserélni kell. Visszafeküdtem és késő hajnalban ugyanígy ébredtem, szétizzadva a másik ruhaszettemet, ismét lezuhanyoztam és azután már nem aludtam vissza. Nem volt meleg a szobámban, sőt. Azért írom le ilyen részletesen mert több ismerőst megkérdeztem és szerintem kevés embernek esett le milyen intenzív dologról volt szó ahhoz képest hogy kb semmi lázam nem volt. Bármikor mértem, mindig 37,4 fokot mutatott a hőmérő ami hőemelkedésnek számít. Tehát rögtön éreztem h ez nem normális jelenség, még láz esetén se feltétlen (bár ezt csak saját meglátásból állítom). Ezt a "meg nem értést" egyébként alátámasztják azok az infók amit az interneten találtam a jelenségről, miszerint 100 emberből átlagosan 1et érint a probléma, tehát elég ritka és ezért kissé szkeptikus vagyok a tapasztalatlanok véleményét illetően. Akinek ezt részletekkel együtt elmagyaráztam, annyit tudott hozzáfűzni hogy "fura".

Egyébként az ijesztett meg a témával kapcsolatban (miután utánaolvastam és sok helyen írták ugyanazt), hogy ez a fokozott izzadás éjszaka többek között komoly betegségek kezdeti/nem kezdeti tünete is lehet. Az enyhébb egyéb opciók között pedig nem sok minden szerepelt ami rám is illene, pl. Menopauza, kövérség, alkohol-és/vagy drogfogyasztás, cukorbetegség stb, tehát képzeljetek el egy amúgy egészséges férfinak. Voltam már háziorvosnál is, azt állította hogy a láz miatt lehetett, de ez úgy történt kb. Hogy mihelyt megemlítettem az ENYHE lázat az abnormális mértékű izzadás mellett (ott nem használtam ezeket a szavakat), rögtön szinte belémfojtotta szót mondván hogy a láz miatt van, ne aggódjak ennyit, majd elküldött covid tesztre mert mellesleg köhögtem is egy kicsit, végül azt mondta, hogy ha megvan a teszt és nem enyhülnek a tünetek akkor keressem megint. Gondoltam orvos létére biztos tudja miről beszélek mikor azt mondom h éjszakai izzadás, kérdeztem az aggályaim felsorolása után hogy jönnek-e ide mások is ilyen panasszal, mondta h igen. Ja és azt tanácsolta mint minden orvos a betegnek, hogy ne bízzak az internetben. De mégis bennem maradt az a gyanú hogy lehet, hogy félreértette a problémámat, és csak úgy jött le neki, hogy éjjel lázam volt ezért kissé leizzadtam. Pedig hangsúlyozom, ez durvább volt minden eddigi lázas izzadásnál, szerintem emellett nem kéne csak így elmenni, szerintetek?



2022. aug. 2. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerinem is simán lehet, hogy elkaptál vmi vírust, amitől ugye a hőemelkedés is volt es attól volt az izzadás. De ha megnyugtat, akkor csináltass egy vérkepet, az amúgy sem árt időnként.
2022. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen fogok kérni vérképet. Ezt lehet telefonon keresztül is, ugye?
2022. aug. 2. 23:57
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is valószínűnek tartom hogy egyszerűbb vírusos fertőzés áll a háttérben de persze hogy találtam egy hasonló kérdést itt az oldalon ahol azt írták hogy valakinél ugyanilyen tünetek (tartós alacsony láz, éjszakai izzadás) után diagnosztizáltak limfómát...
2022. aug. 3. 00:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Az interneten tényleg nem szabad olvasni, mert kb. egy egyszerű tüsszentésre is megtalálod előbb-utóbb, hogy valami halálos betegség tünete.

Vérképre a háziorvosod tud adni beutalót, tőle kérj.

2022. aug. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam egy hónapja, szintén 37,4 volt a testhőm napokig, cserébe minden este marhára vacogtam (sovány vagyok), utána pedig éjszaka a Velencei tavat alám engedték. 7 nap alatt elmúlt kb., se covid, se tüdőgyulladás nem volt (teszt és rtg. alapján). A limfómától én is félek, mert alapból sokat izzadok.
2022. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Akkor tényleg egycipőben járunk, bár ma hála az égnek nem izzadtam sz*rrá mindent, pedig lefekvés előtt ugyanúgy 37,4°C hőemelkedésem volt. Olyat is olvastam hogy ez idiopatikusan is előjöhet, mindenféle ok nélkül.
2022. aug. 3. 08:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Bár ez továbbra is inkább vírusos fertőzésnek tűnik az esetünkben
2022. aug. 3. 09:08
 8/10 anonim válasza:

Szia!

A Covid teszted milyen lett? Én most kaptam el először a kovidot, és soha nem tapasztalt éjszakai izzadásom van :| Lepedőt, ágyneműt és hálóinget kellett cserélnem már 2 éjszaka, pedig alapesetben a legnagyobb melegben is képes vagyok takaróval aludni izzadás nélkül. Tegnap/ma éjszaka már csak egy huzatot tettem a derekamra, így nem volt annyira durva.

2022. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia, pozitív lett a tesztem. Ugyanez a helyzet állt fent de nekem 1 alkalom után elmúlt a dolog
2022. aug. 6. 14:44
 10/10 anonim válasza:
Jobbulást! 1-2 napon belül nekem is elmúlt
2022. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!