Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Törvényszerű, hogy ha szolizol...

Törvényszerű, hogy ha szolizol (nem sokat) előbb utóbb rákos leszel?

Figyelt kérdés

Mennyire igaz ez az állítás? Pl. Én egy évben 7-8-szor szoktam elmenni 6-9 percekre valtozoan.

Tavasszal parszor a nyari szin megalapozasakent, es havonta egyszer egyszer a teli idoszakban, hogy ne tunjek betegesen fehernek. Ez mar soknak szamit? Nem egetem le a bort.



2022. aug. 8. 02:06
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem törvényszerű, de eléggé megnöveli az esélyét egy rosszindulatú sejtszaporodásnak. Ugyanezt az időt töltsd inkább a napon, a reggeli órákban, amennyire lehet (pl. menj el sétálni vagy futni a parkba, vagy, ha pesti vagy, akkor valamelyik nyitott uszodában napozz 10 percet - legalább a D-vitamin szinted is javul egy kicsit))
2022. aug. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem

Törvény szeru. Simán lesz borrakos/ melanómas az is, aki életében nem járt szoliban pl. Nyilván a szolárium kissé rákkeltő, és aki fokozottan hajlamos erre, az könnyebben lesz az .


Plusz a testnek vannak un. faktorai. Nem mindegy, milyen egyéb problémád van. Valakinek az se árt meg, ha egész életében dohányzik , stb. , másnak egy egyszeru megfázás is elég.


A te eseted nem gyakori, tehát szerintem ez nem veszélyes. De ha nem muszáj, ne menj szoliba :) Én pl barnito krémet használok, természet barát kivutelut :)

2022. aug. 8. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Ne kockáztassátok az egészségeteket, sőt(!) az életeteket, csak azért, hogy megfeleljetek mások elvárásainak. És, mi van akkor, ha "betegesen fehér vagy"?

Inkább legyél az, "betegesen fehér" egészségesen, mint "egészségesen barna" bőrrákkal.

Ha pedig ennyire zavar az,hogy fehér vagy, akkor ahogy előttem is írták, szerezz be egy barnító testápolót/krémet.

2022. aug. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

2#

Milyen barnító használsz?

Nem leszel sárga?

2022. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
A nyári színt az áprilisi napsütéssel kell megalapozni, a téli meg nem érdekel senkit, mert amúgy is alig látszik valami az emberből.
2022. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#4

De igen, sárga lesz, de ezt ő nem veszi észre, a többiek meg udvariasak és csak a hátamögött nevetnek rajta.

2022. aug. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

#3 vagyok.

Pontozzatok csak le nyugodtan szoli-szektások. Remélem azért egyszer fontosabb lesz a saját egészségetek, mint az,hogy hogy néztek ki.

2022. aug. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És mi a helyzet akkor, amikor a szolitól és a naptól is anyajegyek hada jelenik meg?

Pl. Nekem

Ha meg nincs egy kis színem nagyon hülyén nézek ki, mert nem olyan szép a bőröm, de nagyon fehér.

2022. aug. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Használj télen-nyáron fényvédőt. Meg barnító testápolót
2022. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%
Egyéntől függ. Napi fél órát szolizom, eddig semmi gond. Egyszerűen imádom, ahogy süti a bőrömet.
2022. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!