Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux elmúlhat magától?

Reflux elmúlhat magától?

Figyelt kérdés

Jelenleg hét éve szenvedek vele. Reggeli egy bögre kávé után délig nem is bírok enni. Bármi olyat eszem, vagy iszom ami savas: gyümölcsök, tea, vagy citromlé tartalmú dolgok, akkor rosszul vagyok. Este van, hogy felkelek rosszullétre, reggelente pedig olyan érzés, mintha valami kimarta volna az orromat belül. Napközben is sokat ég a gyomrom, sav is szokott feljönni néha. Renniet, talcidot, salvus gyógyvizet próbáltam eleinte, de ezek csak ideig óráig használtak. 1-2 hónapig szedtem pantoprazolt, legutóbb omeprazolt, ha nagyon rosszul voltam akkor vettem be egy szem 20 mg-os rabeprazolt. Sajnos ezek addig értek valamit, ameddig szedtem őket, utána egy hét után kiújultak a panaszok.


Protonpumpa gátlókat már nem merek szedni, nehogy még több panaszt okozzanak. Most pepto bismolt vettem rá, viszont azt sajnos nem szedhetem rendszeresen. H. pylori tesztem 2018-ban negatív lett. Esetleg gyomorfekély okozná a tüneteket? Még csak a húszas éveim közepén járok, de elég szenvedés ez így. Nem dohányzom, alkoholt nagyon ritkán fogyasztok, akkor is csak sört. Aki kilábalt már ebből a betegségből, annak, hogyan sikerült?



2022. aug. 11. 20:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szinten tartás. Életre szóló megfelelő étkezés.
2022. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha magában iszol, ráadásul kávét akkor ne csodálkozz.

Egyszerű gyógyszerrel kordában lehetne tartani

2022. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

van amikor annyira megneheziti az életét a paiensnek a reflux hogy akár meg is operálják


A gyomorkaput operálják meg


Ha nagyon szenvedsz lehet érdemes lenne a dokival beszélned erről



Nekem amugy a piától mega túlsulytól lett/van refluxom


De már megszoktam, reggelente kell egyek valamit mert éhgyomorra nagyon bazirgálja a gyomrom, torkom még néha öklendezek is,


ha eszek valamit elmulik


Eza reflux is szerintem olyan hogy még az orvosok is csak találgatják hogy pontosan mitől van, nem is nagyon akarnak vele foglalkozni, felírnak esetleg savcsökkentőt azt leszarják az embert sajnos

2022. aug. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Ezt ki diagnosztizálta? Mert nekem gyomortükrözés után adtak a diagnózist meg a gyógyszert is. Ott kiderül van e fekély meg minden más is. Nem kellemes vizsgálat de azt ajánlom nevezz be rá mert eredményt hozhat és utána nem vaktában eszed a gyógyszert hanem célzottan.

Ha nem vállalod akkor javaslom a fehérakác teát. Az is jó reflux ellen. De ha nem vált be a protonpuma gátló akkor lehet nem is az a bajod. Nekem remekül müködik.

2022. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Reggelire ehhgyomorra egynögre kávé és délig éhezés?! Taps! Ez bárki gyomrát kikészíteni elég hamar. Még egy lis csilipaprikát küldj rá a biztos hatásért.

Nem gondoltál rá hogy elhagyd a kávét es regelizz mondjuk egy pirítóst? Lehet megszűnnének a problémáid.

2022. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Nem, de kordában tartható megfelelő étkezéssel gyógyszerrel.

Hogy a viharban lehet 1 bögre kávéval kezdeni reggel, már ott el@aszod a napot?!

2022. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Sajnos a reggeli kimarad mert nincs étvágyam délelőtt, csak kávé négy cukorral, illetve mikor szedtem azzal vettem be a reggeli savgyógyszerem is. Valami élénkítőszer kell, mert nagyon fáradt vagyok így is egész nap. Gondolkozok, hogy helyettesítem a kávét koffein tablettával, de elvileg azt sem szabadna refluxosnak szedni. Még a hányás, öklendezésnél nem tartok, csak hányinger szokott néha előfordulni. A gyomorégés zavar legjobban, mert már fizikai fájdalommal jár. Kórházban kaptam egy papírt a kilégzéses teszt után még 2018-ban, azon volt a diagnózis: gastro-oesophagealis reflux h. pylori nélkül. Idén a gasztroenterológus gondolom a tünetek alapján gastrooesophagealis reflux, oesophagitissel-t állapított meg, ekkor kaptam a Ludea nevű gyógyszert is. Direkt kérdeztem az orvost, de nem tiltott el a kávétól. BMI-em 22.8 nem hinném, hogy túlsúly okozná a panaszaim. Teából eddig a kamillát próbáltam, de iszonyat marta a gyomrom, az említett fehérakác teát majd kipróbálom, köszönöm a javaslatot. Mint írtam a PPI-ok beváltak, de amint abbahagyom őket, előjön újra minden tünetem.
2022. aug. 11. 21:15
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is kávéval kelek, ez az én gyengeségem, 5 ébresztést képes vagyok átaludni és kávé nélkül még egy herceg se csókolna életre, azt hiszem. Nekem azt mondta az orvos, hogy egyek is mellé, ezt próbálom betartani. A protonpumpagátlókkal mi volt a bajod vagy a félelmed?
2022. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
86%
Reggel éhgyomorra megiszol fél bögre kávét és csodálkozol, hogy gyomor bántalmaid vannak..?
2022. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Protonpumpagátlóktól azért tartok, nehogy SIBO-t vagy egyéb problémát okozzanak hosszú távon, bár mellékhatást még egynél sem tapasztaltam. Családomban mindenki éhgyomorra issza a kávét, meg gondolom még több millió ember, és még sincs semmi bajuk. Azért megfogadom amit írtatok, és előtte leerőltetek egy pár falatot.
2022. aug. 11. 21:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!